Klockownia

Nie od dzisiaj wiadomo, że zabawa klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, koordynację ruchową i wiele innych umiejętności małego człowieka. Klocki to zabawka ponadczasowa i uniwersalna, bawią się nimi kolejne pokolenia chłopców i dziewczynek w różnym wieku. Każdy z nas ma jakieś doświadczenia z klockami, ale kiedy zaczęłam szukać zestawów dla moich dzieci, okazało się, że oferta jest tak szeroka i ciekawa, że ciężko się zdecydować co wybrać. Nie sposób też pomieścić wszystkich możliwych klocków w dziecięcym pokoju.

Na szczęście jest w Warszawie miejsce, gdzie zgromadzono najróżniejsze elementy konstrukcyjne, w wielu rozmiarach i kolorach, gdzie dzieci mogą bawić się nimi do woli. Jest to Klockownia- Centrum Edukacji i Zabawy. To sala zabaw, która wypełniona jest różnymi rodzajami klocków. Są tam klasyczne zestawy lego, z których można konstruować przy specjalnych stanowiskach, a nawet na ścianach. Są klocki miękkie i elastyczne dla najmłodszych. Jest strefa piankowych elementów, z których można coś zbudować a następnie, z jeszcze większą frajdą zburzyć.

W pudłach przy wejściu, są różne mniejsze, ale nie mniej ciekawe zestawy. Dalej w głębi, są pomieszczenia z dużymi klockami, z których można złożyć labirynt czy domek, który zmieści małego inżyniera. Przy dużych konstrukcjach dzieciom pomagała animatorka, oczywiście jeśli rodzic był gotowy sam odstąpić od zabawy. Ja z zaciekawieniem przemieszczałam się i układałam kolejne elementy z córką, bo to miejsce spodobało się nie tylko jej, ale i mi.

Na rodziców, którzy zachowują się adekwatnie do swojego wieku czeka kącik w którym mogą napić się spokojnie kawy podczas gdy ich dzieci eksplorują salę.

Niewątpliwą atrakcją były też tory z których dzieci mogły puszczać samochodziki i robić im wyścigi. Myślę, że jedna wizyta w tym miejscu nie jest wystarczająca, żeby pobawić się wszystkim i można tam wracać wielokrotnie. Klockownia ma też ofertę organizacji urodzin, a voucher na wizytę można kupić komuś w prezencie.

Klockownia mieści się w Galerii Renova na ulicy Rembielińskiej 20 w Warszawie. Odwiedźcie to miejsce koniecznie, na pewno nie będziecie żałować.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!