Misiowe Poranki to cykl rodzinnych spotkań w Warszawskich kinach. W tym roku Misiowi Przyjaciele działają już XIX sezon i mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wspólnych weekendów. Cotygodniowe spotkania odbywają się w kinie Odeon w soboty, w kinie Iluzjon i Wisła w niedziele. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wzięcia udziału w takim spotkaniu, to gorąco polecam to zmienić.
Pierwsze wizyty w kinie
Myślę, że Misiowe Poranki to świetny sposób, żeby zacząć przygodę z kinem. Większość spotkań przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-7 lat. Czasem pojawiają się wydarzenia dla dzieci młodszych, już od 2,5 lat i na takie właśnie wybrałyśmy się z Izą pierwszy raz jesienią rok temu.
Struktura poranków jest zawsze taka sama. Po krótkim przywitaniu, dzieci zajmują miejsca na sali kinowej, żeby obejrzeć około dwudziestu minut polskich bajek, które prawdopodobnie kojarzy większość rodziców. Często pojawiają się bohaterowie z Reksia czy Bolka i Lolka. Światło w sali przygasa, ale nie jest zupełnie ciemno. Nie trzeba oglądać żadnych reklam ani zwiastunów, a publiczność jest tolerancyjna względem głośno wygłaszanych komentarzy, pytań do rodziców czy okrzyków radości.
Misiowe poranki to nie tylko bajki
Wielki ekran jest jedynie wstępem do atrakcji. Po obejrzeniu bajek na dzieci zawsze czekają animatorzy z różnorodnymi zadaniami i zabawami, które prowadzone są przez około godzinę. Dzieci razem śpiewają, biorą udział w zadaniach, wykonują prace plastyczne. Bawią się świetnie. Za pierwszym razem tematem przewodnim była jesień. Iza bez problemu weszła na scenę i bawiła się z innymi dziećmi. Animatorzy świetnie angażowali maluchy i ta godzinka minęła bardzo szybko.
Za drugim razem wybrałyśmy się na wydarzenie specjalne, przygotowane we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny. Po obejrzeniu bajek, dzieci wzięły udział w projekcie Szpital Pluszowego Misia, który ma na celu oswajanie przedszkolaków z pracownikami służby zdrowia i zabiegami medycznymi. Dzieci mogły przyjść ze swoimi misiami, bądź wybrać jednego z dostępnych na miejscu, po czym przywdziewając kitle lekarskie uczestniczyły w diagnozie pluszaków. Wolontariusze przygotowali stanowiska do EKG, USG, RTG, badań krwi i zakładania opatrunków. Z ogromną cierpliwością i uśmiechem przyjmowali kolejnych „pacjentów” starając się pomóc każdemu. W poczekalni dzieci mogły odpowiadać na zagadki medyczne, lub kolorować. Byłam pod ogromnym wrażeniem organizacji i pomysłu. To był kolejny wspaniale spędzony poranek w kinie.
Ostatni seans na który się wybrałyśmy to „Balet na czubkach palców”. Podczas animacji dzieci spotkały się z baletnicą, która prowadziła ćwiczenia taneczne, pokazując kilka podstawowych ruchów tego pięknego tańca. Dzieci biegały na paluszkach po folii bąbelkowej, uczyły się prostej choreografii i bawiły w „Raz dwa trzy, balerina patrzy”. Po części ruchowej, dzieci dostały do wycinania baletnicę, która po przyklejeniu na patyczku kręciła piruety.
Pomimo, że pierwsza część kinowa, dziś nie przypadła nam do gustu, wyjście uważam za udane. Iza bała się bajki, która dziś została puszczona dzieciom. Pokazane były walki owadów, zły pająk wyglądał naprawdę odstręczająco, dodatkowo animacje w starym stylu i potęgująca wrażenie złowieszcza muzyka, nie dawały przyjemnego obrazu. Warto więc sprawdzać tytuły proponowanych filmów, które zawsze wypisane są w wydarzeniach na kolejne tygodnie. Ja przyznaję, że zainteresowałam się jedynie animacjami, więc mam nauczkę na przyszłość.
Różnorodne atrakcje
W repertuarze Misiowych Przyjaciół są również spotkania z muzyką klasyczną, operą, koncerty czy zabawy na Halloween i mikołajki. Uważam, że to świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem i zapoznanie go z różnymi nośnikami sztuki i ciekawymi projektami. Ogromne brawa dla organizatorów.
To dla mnie ważne!
Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!
Zostaw komentarz