Praga południe z dzieckiem

Mam dla Was parę propozycji na spacer po Pradze Południe. Mamy tu trochę kultury i trochę natury, nie zabraknie też miejsca, gdzie rodzice mogą chwilę odpocząć. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Teatr Niewielki

Teatr Niewielki to miejsce magiczne, które przenosi dzieci w świat wyobraźni. Przedstawienia kierowane są do maluchów w wieku od 1 do 7 lat. Spektakle są krótkie, a po nich dzieci zapraszane są do wspólnej zabawy na scenie. Jak sama nazwa wskazuje, teatr jest nieduży, co również jest plusem dla jego widzów. Wszystkie dzieci siedzą blisko aktorów i zatapiają się w spektaklu. Do teatru można się wybrać w weekend. W soboty i niedziele odgrywane są po cztery spektakle o różnych godzinach.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o mojej wizycie w teatrze Niewielkim zapraszam do zapoznania się z recenzją przedstawienia „Puf!”.

muzeum Neonów

Co jest kolorowe, świeci i niewątpliwie przykuje uwagę każdego dziecka? Neony! Będąc w okolicy, trzeba koniecznie się wybrać do Muzeum Neonów, gdzie można podziwiać około stu starych reklam świetlnych. Jest to miejsce atrakcyjne dla małych i dużych odwiedzających. Nie jest duże, ale podczas zwiedzania z dziećmi, może się to okazać plusem. Dzieci będą biegały między neonami w zasięgu wzroku, a my zdążymy przeczytać historie eksponatów. Polecam wizytę już z najmniejszymi towarzyszami, z Izą wybrałyśmy się tam jak jeszcze była niemowlakiem i bardzo nam się podobało.

muzeum Neonów w Warszawie

plac zabaw w Soho Factory

Niedaleko teatru i muzeum neonów mieści się bardzo fajny plac zabaw. Podzielony na dwie części oferuje atrakcje dla większych i mniejszych. Za każdym razem zachwyca koparka, na której dzieci mogą siadać i przerzucać piach. Niewątpliwą atrakcją jest pompa, dzięki której dzieci mogą wyprodukować sobie błoto i się nim umazać od stóp do głów. Niestety w ubiegłe wakacje pompa była odcięta od wody, miejmy nadzieję, że w tym sezonie znów będzie cieszyć, a Wy rodzicie, nie zapomnijcie o ubraniu na zmianę.

park Skaryszewski

Park Skaryszewski to mój ulubiony park. Łatwo się w nim zakochać bo jest po prostu piękny i nie jest to tylko moja opinia. W roku 2009 został nagrodzony pierwszym miejscem w Polsce i trzecim w Europie w konkursie na najpiękniejszy park. Poza bujną roślinnością znajdziecie w nim stadion sportowy, rzeźby, ogród różany, plac zabaw, bar Przystań, w którym możecie zatrzymać się na posiłek z widokiem na jeziorko Kamionkowskie i kawiarnię Misianka, z lodami i słodkościami na deser.

W sezonie letnim, można wypożyczyć kajaki i rowery wodne i popływać po jeziorku, podziwiając park z innej perspektywy. To fantastyczne miejsce na spacer, piknik, czy tropienie wiewiórek.

wiewiórka z parku Skaryszewskiego

Kawa i Zabawa

Kawiarnia w której rodzice mogą napić się kawy podczas gdy dzieci bawią się na zjeżdżalni niezależnie od pogody. Brzmi dobrze, prawda? Jest to możliwe na ulicy Terespolskiej 4. Kawiarnia Kawa i Zabawa czeka na Was z ciepłymi i zimnymi napojami, ciastami i kanapkami, ale również przestrzenią dla dzieci, w której po schodkach mogą wejść do domku na piętrze, żeby następnie zjechać z niego kręconą zjeżdżalnią. Na poziomie parteru znajdziecie zabawki i książeczki, chociaż z mojego doświadczenia wynika, że dzieci spędzają tam większość czasu biegając w kółko od schodków do zjeżdżalni. Polecam to miejsce dzieciom już stabilnie chodzącym. Maluchy pewnie też chętnie wdrapywałyby się na schody, ale wtedy nici z wypicia kawy na siedząco.

zjeżdżalnia w Kawie i Zabawie

Smykofonia

Przy ulicy Grochowskiej swoją siedzibę ma Sinfonia Varsovia. Wspaniała orkiestra, która nie zapomniała o małych melomanach i organizuje dedykowane im koncerty. Dzieci mogą siedzieć na poduszkach, lub poruszać się po sali. Każdy koncert jest prowadzony tak, żeby zaangażować małą widownię. Zwykle odbywają się kilka koncertów dla określonych grup wiekowych, ale z uwagi na to, że my chodzimy na nie z dwójką dzieci, które nie zawsze łapią się w jeden przedział, nie zawsze przestrzegamy tych widełek, co jeszcze nigdy nie stanowiło problemu i zarówno dziecko starsze i młodsze bawiło się bardzo dobrze.

Koncerty Smykofonii odbywają się też w drugiej lokalizacji na Nowym Świecie, więc warto zaglądać na ich stronę lub profil i wybrać się do któregoś z tych miejsc.

podczas jednego z koncertów Smykofonii na Grochowskiej

Mam nadzieję, że Was zachęciłam do wycieczek po Pradze Południe. Czekam na Wasze wrażenia i relacje.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!