Praga południe z dzieckiem

Mam dla Was parę kolejną propozycję w cyklu Warszawa z dzieckiem. Zapraszam do zapoznania się z tym co rodzinom oferuje Praga Południe. Atrakcji dla dzieci jest tu sporo, bo dzielnica cały czas się rozrasta, a wraz z nowymi mieszkańcami pojawiają się nowe miejsca, w których przyjemnie spędzić czas.

Teatr Niewielki

Teatr Niewielki to miejsce magiczne, które przenosi dzieci w świat wyobraźni. Przedstawienia kierowane są do maluchów w wieku od 1 do 7 lat. Spektakle są krótkie, a po nich dzieci zapraszane są do wspólnej zabawy na scenie. Jak sama nazwa wskazuje, teatr jest nieduży, co również jest plusem dla jego widzów. Wszystkie dzieci siedzą blisko aktorów i zatapiają się w spektaklu.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o mojej wizycie w teatrze Niewielkim zapraszam do zapoznania się z recenzją przedstawienia „Puf!”.

Piąty Wymiar w Atrium Promenada

Teatr znajduje się w Atrium Promenada, na drugim piętrze. Czekając na przedstawienie, dzieci mogą pobawić się w kąciku czekającym na nie. Po przestawieniu, w zależności od pogody, można wyszaleć się na wewnętrznym (na końcu korytarza) lub zewnętrznym placu zabaw (obok centrum handlowego).

W Promenadzie znajduje się również Piąty Wymiar- przestrzeń w której każdego dnia na dzieci czekają atrakcje. Można brać tam udział w różnych warsztatach, koncertach, czy obejrzeć teatrzyk. Większość wydarzeń jest bezpłatnych, wystarczy zarezerwować miejsce przez formularz online i przyjść. Na miejscu są też gry, zabawki i książeczki, z których można korzystać. Aktualny repertuar zawsze znajdziecie na stronie Piątego Wymiaru.

muzeum Neonów

Co jest kolorowe, świeci i niewątpliwie przykuje uwagę każdego dziecka? Neony! Będąc w okolicy, trzeba koniecznie się wybrać do Muzeum Neonów, gdzie można podziwiać około stu starych reklam świetlnych. Jest to miejsce atrakcyjne dla małych i dużych odwiedzających. Nie jest duże, ale podczas zwiedzania z dziećmi, może się to okazać plusem. Dzieci będą biegały między neonami w zasięgu wzroku, a my zdążymy przeczytać historie eksponatów. Polecam wizytę już z najmniejszymi towarzyszami, z Izą wybrałyśmy się tam jak jeszcze była niemowlakiem i bardzo nam się podobało.

muzeum Neonów w Warszawie

plac zabaw w Soho Factory

Niedaleko muzeum neonów mieści się bardzo fajny plac zabaw. Niedawno został przebudowany i odnowiony, a przestrzeń do spacerowania rozszerzona. Część dla maluchów wysypana jest piaskiem, a na starszaków czeka tyrolka.

Soho Art Center

W budynku byłej drukarni urządzono przestrzeń wydarzeń artystycznych. Będąc w okolicy warto sprawdzić co aktualnie jest w jej ofercie. Nie jest to miejsce stworzone stricte pod dzieci, ale ma w swoim repertuarze wystawy immersyjne, które świetnie się sprawdzają do wprowadzenia dzieci w świat sztuki.

park Skaryszewski

Park Skaryszewski to mój ulubiony park. Łatwo się w nim zakochać bo jest po prostu piękny i nie jest to tylko moja opinia. W roku 2009 został nagrodzony pierwszym miejscem w Polsce i trzecim w Europie w konkursie na najpiękniejszy park. Poza bujną roślinnością znajdziecie w nim stadion sportowy, rzeźby, ogród różany, plac zabaw, bar Przystań, w którym możecie zatrzymać się na posiłek z widokiem na jeziorko Kamionkowskie i kawiarnię Misianka, z lodami i słodkościami na deser.

W sezonie letnim, można wypożyczyć kajaki i rowery wodne i popływać po jeziorku, podziwiając park z innej perspektywy. To fantastyczne miejsce na spacer, piknik, czy tropienie wiewiórek.

wiewiórka z parku Skaryszewskiego

Gdzie zjeść?

Po spacerze w małych brzuchach może zacząć burczeć. Jeśli burczy na przekąskę to przy ulicy Chrzanowskiego 13, znajduje się kawiarnia To Moje! W której można zjeść deser, słodkie i wytrawne gofry, a rodzice mogą napić się kawy podczas gdy maluchy bawić się będą w salce dla nich przeznaczonej.

Jeśli szukacie miejsca na obiad, po drugiej stronie ulicy (Chrzanowskiego 4) jest Niespodzianka Bistro, gdzie znajdziecie wszelkie udogodnienia dla dzieci: menu, krzesełka do karmienia, przewijak w łazience i kącik z zabawkami. Restauracja otwarta od rana, poza standardową kartą dań, ma w ofercie śniadania i lunche, a w ciepłe dni można usiąść w ogródku.

Kolejne miejsce przyjazne dzieciom znajdziecie niedaleko ronda Wiatraczna. Odnowiona niedawno klubokawiarnia Bajeczne Bistro to dwupoziomowa przestrzeń, gdzie na dole możecie zjeść, a na piętrze na dzieciaki czeka sala z zabawkami i animatorem w weekendy, co może dać rodzicom szansę na spokojny posiłek. Na miejscu nie zabraknie krzesełek dla dzieci, przewijaka czy dziecięcego menu.

Smykofonia

Przy ulicy Grochowskiej swoją siedzibę ma Sinfonia Varsovia. Wspaniała orkiestra, która nie zapomniała o małych melomanach i organizuje dedykowane im koncerty. Dzieci mogą siedzieć na poduszkach, lub poruszać się po sali. Każdy koncert jest prowadzony tak, żeby zaangażować małą widownię. Zwykle odbywają się kilka koncertów dla określonych grup wiekowych, ale z uwagi na to, że my chodzimy na nie z dwójką dzieci, które nie zawsze łapią się w jeden przedział, nie zawsze przestrzegamy tych widełek, co jeszcze nigdy nie stanowiło problemu i zarówno dziecko starsze i młodsze bawiło się bardzo dobrze.

podczas jednego z koncertów Smykofonii na Grochowskiej

Miejsce akcji Paca 40

Kiedy pierwszy raz trafiłam do Miejsca Akcji na Paca, byłam zaskoczona, że wcześniej o nim nie słyszałam, chociaż oferuje tak dużo. Można tam nieodpłatnie skorzystać z bezpłatnej bawialni w stylu Montessorii czy wypożyczyć rower cargo, zapakować w niego dzieci i ruszyć na dalsze zwiedzanie Pragi Południe.

Mam nadzieję, że Was zachęciłam do wycieczek po Pradze Południe. Czekam na Wasze wrażenia i relacje.