Saska Kępa z dzieckiem

Saska Kępa jest piękną, zieloną dzielnicą, która jest idealna na spacer. Zobaczcie jak dużo do zaoferowania ma najmłodszym. Przekonajcie się dlaczego Saska Kępa z dzieckiem to świetny kierunek podczas spacerów po Warszawie.

Prom Kultury Saska Kępa

Prom Kultury Saska Kępa ma w swojej ofercie liczne zajęcia dla dzieci i dorosłych. Można tu wziąć udział w koncercie, obejrzeć film, czy przedstawienie. Na miejscu znajduje się kawiarnia, w której można posilić się lub poczekać na kawie, kiedy Wasze dzieci się bawią.

Plażówka Saska

Chcesz poczuć się jak na wakacjach, nie wyjeżdżając z miasta? Plażówka Saska będzie do tego odpowiednim miejscem. Dzieci mogą bawić się w piasku, skakać na trampolinie czy bujać się na huśtawkach, podczas gdy rodzice rozsiądą się w leżakach i zrelaksują. To kolorowe i ciekawe miejsce znajduje się nad Wisłą, przy Wale Miedzeszyńskim 389.

Poza odpoczynkiem i zabawą, w weekendy można tam skorzystać z nieodpłatnych zajęć dla dzieci. W ofercie jest angielski, rękodzieło czy gordonki. Jeśli zgłodniejecie, na miejscu są budki z jedzeniem, lodami i lemoniadą.

Gdzie zjeść?

Bella Napoli, na Francuskiej 18, to włoska restauracja, w której zjecie świetną pizzę, a kiedy na nią czekacie, dzieci mogą skorzystać z małego kącika z zabawkami. Najbardziej rozchwytywany jest ekran multimedialny, na którym dzieci mogą pograć i przy większym obłożeniu, mogą tworzyć się do niego kolejki, na szczęście na pizzę zwykle nie trzeba długo czekać. Lokal nie jest duży, więc wybierając się tam w weekend, lepiej zrobić rezerwację.

Papito znajduje się na ul Skalskiego 1. Ta meksykańska restauracja jest świetnie dostosowana na odwiedziny z dziećmi, ponieważ na piętrze znajduje się kącik z zabawkami i małpim gajem, który skutecznie zajmuje maluchy w oczekiwaniu na posiłek. Na miejscu znajdziecie też krzesełka do karmienia, przewijak i menu dla dzieci.

Ogródek Jordanowski

Każde wyjście z dziećmi musi zawierać przystanek na placu zabaw. Ogródek Jordanowski przy Nobla 18, na pewno Was nie zawiedzie. To spora przestrzeń, z różnorodnymi sprzętami i dostępem do toalety.

Plac zabaw składa się jakby z trzech części, więc przygotujcie się, że spędzicie tam sporo czasu, bo kiedy dziecko wybawi się w jednej z nich, chętnie przejdzie do kolejnej, żeby na koniec zacząć obchód od początku.

Kręgle na Saskiej

W hali sportowej Saska znajduje się kręgielnia. Czeka na Was 10 torów. W soboty, między 12:00 a 16:00, można skorzystać z promocji: kręgle rodzinne i wynająć tor za 60 złotych. Warunkiem skorzystania z promocji jest pojawienie się z dzieckiem do 16 roku życia.

Hopsaska

Niejeden rodzic marzy o wypiciu ciepłej kawy w chwili spokoju. Kawę można zamówić w kawiarni Hopsaska, a spokój zagwarantuje małpi gaj i zabawki, które znajdują się na miejscu. W tygodniu Hopsaska oferuje zajęcia dla dzieci, można też zorganizować tu urodziny. Imprezy odbywają się na górze, więc nie koliduje to z korzystaniem z sali zabaw na dole.

Kawiarnię znajdziecie pod adresem Bora Komorowskiego 56a.

Jeśli znacie inne ciekawe miejsca w okolicy, dajcie znać w komentarzu. Mam nadzieję, że zachęciłam Was do spędzenia czasu w tej pięknej dzielnicy. Zapraszam do zwiedzenia z nami również innych części Warszawy: Praga, Praga Południe, Powiśle, Starówka i okolice.