Wakacje z dzieckiem w Warszawie. Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom.

Nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby poczuć się jak na wakacjach. Mam dla Was zestawienie miejsc idealnych na letnie dni w mieście, gdzie podczas zabawy dzieci, rodzice mają szansę na chwilę odpoczynku.

Grunt i woda

Grunt i Woda na Warszawskich Bulwarach to letnia pozycja obowiązkowa. Jest to lokal sezonowy, idealny na spędzenie czasu w ciepłe dni. Jest tam wszystko czego potrzebuje rodzic dla chwili odpoczynku. Piasek, leżaki i plac zabaw dla dzieci. Maluchy mogą bawić się same, lub wziąć udział w weekendowych animacjach. Czekają tam na nie zajęcia plastyczne, warsztaty kulinarne i przedstawienia. Warto na bieżąco obserwować wydarzenia jakie oferuje nam ten lokal na ich stronie na fb.

mała Iza w Grunt i Woda

Kolonia Ochota

Kolonia Ochota to kawiarnia w idealnej lokalizacji. Można tam pojechać i spędzić z dziećmi większość dnia. Sama kawiarnia jest w zacisznym, zielonym miejscu na starej Ochocie. Możecie usiąść przed nią, w środku, lub w ogrodzie na tyłach. Można przyjść tu na śniadanie już od 8:30. Często wychodzę z dziećmi przed południem, więc wczesne otwarcie jest dla mnie dużym plusem. Przechodząc przez kawiarnię, trafiamy na taras wychodzący na teren pokryty piaskiem z zabawkami, z których mogą korzystać dzieci. Są też fotele i leżaki na zewnątrz, jeśli ktoś chce usiąść bliżej bawiących się dzieci. W środku dostępne są foteliki do karmienia, a w łazience przewijak.

Po wizycie w kawiarni, warto jeszcze pokręcić się po okolicy. Zaraz obok macie Zieleniec i Park Wielkopolski z placami zabaw, fontanną i alejkami do spacerowania. Po drugiej stronie ulicy Walewskiej, znajduje się Ogród Jordanowski. Bardzo przestronny, w dużą ilością atrakcji dla dzieci mniejszych i większych. Ostatnio bawiliśmy się tam, aż dzieciom wyczerpały się baterie i padły na drzemkę.

Sto pociech

Fundacja Sto Pociech działa na rzecz rodzin z małymi dziećmi. Warto przychodzić tam regularnie na zajęcia, a latem odwiedzić tutejszy ogród. Za wizytą w tym miejscu przemawia bardzo wiele. Lokalizacja na Starym Mieście pozwala na połączenie tej atrakcji z innymi w okolicy. Na miejscu działa przyjazna dzieciom kawiarnia, w której można coś kupić, ale jest też możliwość podgrzania swojego posiłku na miejscu, jeśli macie coś przygotowanego dla Waszego malucha. Największą atrakcją bez wątpienia jest ogród, który daje dzieciom nieskończone możliwości zabawy i eksploracji. Dzieci w ogrodzie przepadają, mogą bawić się błotną kuchnią, wozić skarby taczkami, bawić w bazy w szałasach. Jest to miejsce niesamowite, zachęcające do eksploracji i wolnej zabawy w pobliżu natury. Warto zabrać ze sobą zestaw ubrań na przebranie i pozwolić dziecku bawić się do woli.

Posiaduffka

Posiaduffka znajduje się w Rembertowie przy ulicy Chruściela 66. Bardzo lubię to miejsce na rodzinne wypady przy sprzyjającej pogodzie. Kawiarnia ma duży ogród, po którym dzieci mogą biegać, lub jeździć znajdującymi się tam pojazdami. W ogrodzie znajduje się również plac zabaw z piaszczystym podłożem. W letnie niedziele, warto się tu wybrać w samo południe , kiedy Pan Teatrzyk ma tu swoje występy.

W menu znajdziecie między innymi pyszne ciasta, wytrawne tarty i koktajle. W razie niepogody, w środku lokalu również znajduje się kącik dla dzieci, w którym mogą się pobawić.

Jedynym minusem jest przewijak, który pomimo swojej obecności raczej nie jest używany zgodnie z przeznaczeniem, ponieważ stoi w części kawiarnianej, poza łazienką, w której się nie mieści. Jednak pomimo tego jednego ale, bardzo polecam Posiaduffkę i osobiście jestem jej stałym gościem.

Jest to też świetne miejsce na organizację urodzin, jeśli wasze dzieci świętują je w ciepłych miesiącach. My byliśmy już dwa razy na takich imprezach w tym miejscu i obie były bardzo udane.

Itepe

Itepe to klubokawiarnia na Grochowie, tuż przy Rondzie Wiatraczna, do której mam duży sentyment, bo z racji sąsiedztwa bywałam w niej bardzo często najpierw z jednym, a potem z dwójką dzieci. Sama kawiarnia oddaje dzieciom całe piętro bawialni, w której organizowane są różne zajęcia dla najmłodszych. W ciepłe dni można również usiąść w ogródku, gdzie znajduje się piaskownica, drewniany domek i różne jeździki, na których dzieci mogą przemykać między stolikami. Dla najmłodszych właściciel może rozłożyć dużą matę, do pełzania na zewnątrz. Jest tam też huśtawka dla maluchów, bujaczek dla niemowląt, oddzielny pokój z przewijakiem, na górze. Dostępne są krzesełka do karmienia, a w menu gofry, placuszki i naleśniki, czyli same dziecio-hity.

Plażówka Saska

Spędzając lato w mieście, wcale nie trzeba rezygnować z plażowania. Wystarczy pojechać na Wał Miedzeszyński 389 i rozłożyć się na leżaku na piasku. Na miejscu nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Znajdziecie tam plac zabaw, trampoliny, labirynt, wspinaczkową górę z kolorowych opon i taką ilość piasku o jakiej można zamarzyć. Sam piasek nie jest pierwszej jakości, ale dzieci podczas zabawy nie narzekały.

W sezonie dzieci mogą brać udział w wielu darmowych wydarzeniach. Cyklicznie odbywa się tu Angielski z Ciocią Pegą, Gordonki z Lalalandią, zajęcia gimnastyczne, eksperymenty czy dyskoteki dla dzieci. Warto obserwować ich stronę na fb, lub moje weekendowe zestawienia i udać się na któreś z zajęć.

Po drugiej stronie Warszawy działa siostrzany lokal Plażówka Ursus, z podobną listą atrakcji.

Mam nadzieję, że znajdziecie w tym zestawieniu miejsce dla siebie i spędzicie tam cudowne, słoneczne godziny.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!