Dzień pełen atrakcji na Pradze. Warszawa z dzieckiem

Praga Północ-jedni ją kochają, inni omijają szerokim łukiem, a niewątpliwie warto odwiedzić tę dzielnicę planując wycieczkę: Warszawa z dzieckiem. Praga cały czas się zmienia i sporo się tam dzieje. Osobiście bardzo ją lubię, i widzę, że przez ostatnie lata zmieniła się ogromnie. Gdzieniegdzie można cofnąć się w czasie wchodząc na tamtejsze podwórka, usiane kapliczkami i innymi ciekawostkami, podczas gdy parę kroków dalej odnowione i nowopowstałe budynki dają ciekawe wnętrza dla kawiarni i restauracji, które kuszą pysznymi pozycjami. Co więcej Praga jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla rodzin z dziećmi, o czym więcej za chwilę. Jeśli nadal nie jesteście przekonani czy dać szansę tej części Warszawy, przeczytajcie o niektórych z atrakcji, które możecie tam znaleźć.

Bawialnia Hultajka

Na ulicy Floriańskiej 6 została otwarta nowa bawialnia Hultajka. Niezwłocznie postanowiliśmy odwiedzić tę przestrzeń i zrobiła na nas świetne wrażenie. Bawialnia ma sporą przestrzeń, zarówno na poziomie parteru jak i konstrukcję piętrową do wspinania się dla dzieci starszych. Ogromnym plusem tego miejsca są zabawki. Estetyczne, drewniane, ciekawe, każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tam mini ścianka do wspinaczki, huśtawka, małe zjeżdżalnie, bujaki, jeździki, zabawki edukacyjne, sensoryczne, tablica manipulacyjna, kuchnia, grill i wiele innych. Widać, że właścicielki zainwestowały w wyposażenie tego miejsca i zrobiły to naprawdę dobrze. Podobało mi się też rozmieszczenie stołów. Rodzice mogą usiąść z kawą czy ciastem na górze, jeśli mają starsze samobawiące się pociechy i tylko rzucać na nie okiem, ale stół jest też na dole, jeśli maluch potrzebuje więcej asysty, a opiekun miejsca do postawienia kubka. Ostatni plus za szczegóły: woda wystawiona w dzbanku dla zmachanych zabawą dzieci, książki w strefie dla rodzica, mokre chusteczki w łazience przy przewijaku, niby drobnostki a dopełniają całość.

Tężnia solankowa

Na skwerku przy ulicy Floriańskiej , przed samą bawialnią Hultajka, powstała tężnia solankowa. Podczas zwiedzania okolicy, warto zatrzymać się tam na chwilę. Usiąść na ławce, lub biegać wkoło, oddychając jodem, bromem i mikroelementami. Korzystanie z tężni jest możliwe od kwietnia do października, między 8 a 20. Podobno ilość jodu jaką można wchłonąć przebywając godzinę w tężni odpowiada trzydniowemu pobytowi nad morzem. Warto więc zrobić tam przystanek.

pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej

Po drugiej stronie ulicy Floriańskiej, wzrok przykuwa pomnik praskiej kapeli podwórkowej. Pięciu muzyków stanowi atrakcję dla dzieci, które mogą biegać między nimi, dotykać instrumentów i docelowo posłuchać melodii po wysłaniu smsa, wiem jednak, że niestety są problemy z systemem i często takie próby kończą się niepowodzeniem, mam jednak nadzieję, że usterka zostanie naprawiona.

kawiarnia Proces Kafki

Jeśli po ostatnich atrakcjach macie ochotę na małe co nieco, w okolicy jest kawiarnia Proces Kawki. Nie jest to miejsce kierowane głównie do dzieci, ale myślę, że mali smakosze odnajdą się w sporym ogrodzie przed kawiarnią. Rozsiądą się na leżakach, a rodzice nie będą mieć problemu, żeby znaleźć miejsce dla wózka czy hulajnogi. Dorosłych na pewno przekona pyszna aromatyczna kawa, a jak zobaczycie ofertę słodkości, ciężko Wam będzie wybrać tylko jedną pozycję.

Teatr Baj

Budynek teatru Baj jest atrakcją samą w sobie. Ściany foyer pokryte są malowidłami przedstawiającymi różne scenki z pajacykami w roli głównej. Moje dzieci były nimi zachwycone. Można spędzić sporo czasu, przechadzając się tylko i podziwiając te obrazki. Warto też zostać na jeden z licznych spektakli dla różnych grup wiekowych. To najstarszy teatr lalek w Polsce, ale możecie zobaczyć tam też inne przedstawienia, w których tradycyjnie występują aktorzy.

Boska Praga, Bosko Tuthai

Praga nie zawiedzie Was również w porze obiadowej. Wybór restauracji jest spory, a co najważniejsze, są tu miejsca atrakcyjne nie tylko kulinarnie, ale też pod względem oferty dla najmłodszych. Obie polecane tu przeze mnie restauracje mają kąciki dla dzieci. Co więcej w weekendy prowadzą animacje, w których dzieci mogą wziąć udział kiedy rodzice w spokoju jedzą i rozmawiają.

W Boskiej Pradze możecie zamówić pewniaka dziecięcego menu czyli pizzę.

Osobiście polecam przepyszny makaron udon z krewetkami i ofertę śniadaniową, bowlem śniadaniowym spokojnie można się najeść w zestawie rodzic plus dziecko. Z animacji możecie skorzystać w godzinach 12:00-20:00.

Po drugiej stronie ulicy Targowej, znajdziecie restaurację Bosko TuThai, gdzie możecie zjeść specjały kuchni tajskiej i sushi. Jeśli Wasze dzieci nie są skłonne do próbowania nowych dań, mogą wybrać jedną z dwóch pozycji dla dzieci. Animacje dla dzieci w tej restauracji prowadzone są w każdy weekend od 13:00.

animacje w Bosko TuThai

Koneser

Centrum praskie Koneser, zajmujące miejsce dawnej fabryki wódek, to kulturalno-rozrywkowe kompleks w Warszawie, warty odwiedzin choćby na sam spacer. Industrialne wnętrza są siedzibą restauracji, galerii i muzeów. Oferta atrakcji jest szeroka. Zimą działa tam ślizgawka, latem organizowane są wydarzenia na placu Konesera. Cały rok można odwiedzać wystawy, brać udział w wydarzeniach kulturalnych czy porankach filmowych dla dzieci. Dzieci mogą poznać rozsiane po Pradze aniołki, rzeźby tworzone przez lokalnego artystę Marka Sułka. Korzystając z oferty gastronomicznej centrum, można otrzymać bezpłatną grę Dobble z obrazkami charakterystycznych miejsc Warszawskiej Pragi, wraz z ich opisem. Po takiej partii, można wybrać się na spacer w celu odnalezienia jak największej ilości z tych lokalizacji.

Zoo

Nie można przejechać z dziećmi przez Pragę bez wizyty w Zoo, w którym mieszka aż 3,5 tysiąca gatunków zwierząt. Warszawski Ogród Zoologiczny jest duży, ale dostępne są wózki, w których można ciągnąć maluchy, co jest dla nich dodatkową atrakcją. Można też skorzystać z przejazdu w wagonikach ciuchci. Na terenie Zoo są miejsca, gdzie można usiąść i odpocząć, są też place zabaw i rozsiane wszędzie budki z przekąskami, co akurat może utrudniać rodzicom spokojny spacer, bo wiadomo, że dziecko widząc coś takiego automatycznie czuje głód.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!