Wydarzenia i zajęcia dla dzieci z Ukrainy/ заходи для дітей з України

Wobec strasznych wydarzeń, które mają miejsce za naszą granicą, brak mi słów. Nie jesteśmy w stanie tego zatrzymać, ale jak pokazaliśmy, jesteśmy w stanie pomóc uchodźcom, którzy licznie trafiają do naszego kraju. Nie będę nawet próbowała opisać skali pomocy, którą codziennie obserwujemy, mam nadzieję, że starczy nam sił i energii, żeby trwała tyle ile będzie to potrzebne.

Rośnie również oferta zajęć i wydarzeń kierowanych do najmłodszych, którzy byli zmuszeni uciec od wszystkiego co znali. Myślę, że takie spotkania, dzięki językowi i obecności innych osób rozumiejących przez co przechodzą, może chociaż trochę pomóc.

Zajęcia

безкоштовні розваги для дітей, Будинок культури Італії

Dom Kultury Włochy oferuje dzieciom z Ukrainy zajęcia otwarte, bez konieczności zapisów. Do wyboru są zajęcia plastyczne, taneczne, lepienia z gliny i umuzykalniające dla dzieci. Terminy znajdziecie tu.

Заняття бідбудуться

W kinie Iluzjon odbywać się będą zajęcia adaptacyjne dla dzieci z Ukrainy. Dzieci będą mogły obejrzeć 20 minut bajek po czym czekają na nie animacje w języku ukraińskim . Zajęcia dla dzieci w wieku 3-7 lat odbędą się 12 marca, 2 i 30 kwietnia, 14 i 21 maja o godzinie 10:00. Zapisy na zajęcia i pełny opis w języku ukraińskim.

Świetlice

загальні кімнати для дітей

Filie Wawerskiego centrum Kultury zapraszają do świetlic dla dzieci z Ukrainy, gdzie dzieci mogą spotkać się z rówieśnikami, pobawić, wziąć udział w zajęciach i animacjach. Świetlice działają w Międzylesiu, Radości, Aleksandrowie, Aninie, Marysinie i Zastowie. Dni, godziny otwarcia i adresy znajdziecie tu.

Домашній дитячий садок

Klub dla rodzin Zwalcz nudę na Pradze Południe zaprasza ukraińskie rodziny do swojej sali, w której będą czekały zabawki i przekąski, rodzice mogą na zmianę opiekować się dziećmi i skorzystać z chwili na wypicie kawy i rozmowy. Dostępne godziny i szczegóły znajdziecie tu.

зустріч для українських родин

W przestrzeni fundacji Jestem Mamą na Bielanach, zorganizowane będą rodzinne poranki w piątki od 10:00 do 14:00, począwszy od 11.03, kiedy odbędzie się spotkanie informacyjno-organizacyjne. Na dzieci będą czekały gry, zabawki i artykuły plastyczne. Więcej informacji znajdziecie tu.

Празька Світлиця Палацик Конопацького

W Pałacyku Konopackiego działa Praska Świetlica, z której nieodpłatnie mogą korzystać wszystkie osoby z Ukrainy, od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 18:00. Na miejscu można skorzystać z komputera i drukarki, z kącika dla dzieci, czy napić się kawy. Przestrzeń przeznaczona jest do integracji z innymi mieszkańcami dzielnicy. Więcej informacji znajdziecie tu.

teatr

Театр Бай запрошує на свої вистави дітей з України

Teatr Baj przeznaczył pulę biletów dla dzieci z Ukrainy. Spektakle będą w miarę możliwości symultaniczne tłumaczone na język ukraiński. Daty spektakli i szczegóły znajdziecie w opisie wydarzenia.

Opieka dzienna

вихідні дошкільного догляду

Przedszkole UKSW oferuje weekendową opiekę nad dziećmi uchodźców w godzinach 8:00-20:00. Szczegóły znajdziecie tu.

безкоштовний денний догляд

Opiekę wraz z wyżywieniem oferuje sala zabaw Fikołki na Wilanowie. Szczegóły tej akcji znajdziecie tu.

Sale zabaw

Батутний парк

Dzieci z Ukrainy mogą bawić się za darmo w parku trampolin JumpWorld. Nieodpłatnie otrzymają również antypoślizgowe skarpetki do skakania w parku.

батутним парком та ігровою кімнатою

Od poniedziałku do piątku Ukraińcy mogą za darmo korzystać z sali zabaw Airo między 10:00 a 21:00. Opis akcji znajdziecie tu.

Muzea, centrum nauki

Науковий центр Коперника

Obywatele Ukrainy mogą zwiedzać Centrum Nauki Kopernik za darmo.

Екскурсія українською мовою, Етнографічний музей

Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie „To tu, to tam” w języku Ukraińskim. 11.03 godz. 17:00, 12.03 godz. 12:30, 18.03 godz. 17:00 i 26.03 godz. 12:30. Obowiązują zapisy, więcej informacji znajdziecie tu.