13, 14 sierpnia. Warszawa z dzieckiem

sobota, 13 sierpnia

O 12:00 w Arkadach Kubickiego możecie obejrzeć przedstawienie „Czerwony Kapturek” w ramach festiwalu Królewskie Arkady Sztuki.

Letnia akademia magii i ściemy zaprasza na warsztaty cyrkowe w Parku Wiecha o 11:00 i pokazy cyrkowe o 14:00 i 14:45.

Jeżeli planujecie zakupy w Atrium Reduta możecie urozmaicić je o bezpłatne zajęcia dla dzieci. O 17:00 dzieci w wieku 4-10 lat mogą wziąć udział w warsztatach Autorskie ekotorby. Sztuka da malucha(1-3 lata) rozpoczyna się o 11:00. Zajęcia plastyczne „Tęczowe wydrapywanki dla dzieci w wieku 3-10 lat, odbędą się o 14:00. Filcowe ozdobydla dzieci 5-10 lat, rozpoczną się o 16:00, warsztaty plastyczneWakacyjne marzenia” (2-5 lat) o 12:00 a Gordonki o 15:00. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wystarczy się na nie zapisać.

Podobne atrakcje czekają dzieci w Atrium Promenada, gdzie Zróbmy sobie slime rozpocznie się o 17:00. Eksperymenty przyrodniczezajęcia dla dzieci w wieku 5-10 lat, rozpoczną się o 18:00, a „Bajkowe nutki” zajęcia musicalowe dla dzieci 5-10 lat, o 12:00. O 11:00 rozpocznie się widowisko z brzuchomówcąŚwiat według Czochera” dla dzieci w wieku 3-10 lat. Wstęp bezpłatny po uprzednim zapisie.

Zainteresowani sztuką cyrkową, powinni wybrać się do Centrum Praskiego Koneser na „Festiwal zręczności„, podczas którego obejrzeć będzie można pokaz zręczności o 17:30 i wziąć udział w warsztatach zręczności o 18:00.

O 11:00 w Parku Kombatantów odbędą się Teatralne Spotkania z ekologią i legendami słowiańskimi. Wstęp wolny.

niedziela, 14 sierpnia

W Muzeum Narodowym na dzieci w wieku 5-12 lat wraz z opiekunami czeka spotkanie z cyklu Rodzinne niedziele. W tym tygodniu tytułem zajęć jest: „Przepis na arcydzieło”. Przewidziane są dwie grupy o 12:00 i 14:00. Bilety dostępne są online.

Między 11:00 a 15:30 możecie również liczyć na wakacyjne animacje dla dzieci w sali edukacyjnej Muzeum Narodowego.

O 11:00 rozpoczną się krajoznawcze warsztaty dla dzieciNiemapa o Mazowszu” w Miejscu Spotkań Niepodległa w Łazienkach Królewskich. Zajęcia są bezpłatne, nie obowiązują na nie zapisy.

O 15:00 Pan Teatrzyk wystąpi z przedstawieniem „Król Grzybów” w Grunt i Woda, wstęp wolny.

O 13:00 w parku przy Bażantarni możecie obejrzeć przedstawienie „Cmok. Smok” w cyklu Bajki na Trawie.

Od 11:00 do 14:00 możecie wziąć udział w twórczych warsztatach w plenerze nad Zalewem Bardowskiego. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tu.

O 16:00 w Letnisku Żoliborz możecie posłuchać koncertu Mamy Śpiewamy.

sobota i niedziela

Jak w każdy weekend, możecie skorzystać z Miejsca Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum Polin. Czas wolnych zabaw przewidziany jest w sobotę i niedzielę między 14:00 a 18:00 i w niedzielę od 11:00 do 13:30. Darmowe wejściówki można odebrać w kasie muzeum.

W sobotę od 11:00 do 15:30 i niedzielę od 12:00 do 15:30 w Parku Bródnowskim czekać na Was będą animatorki przy Domku Herbacianym.

W sobotę i niedzielę Smykofonia przygotowała dla Was aż sześć koncertów na Grochowskiej 272.Koncert na flet, harfę i letni wietrzyk” można usłyszeć o 10:00 (dzieci najmłodsze: 0-2 lata), o 11:15 i 12:30 (2-5 lat). Bilety można zakupić online.

Z okazji Święta Wojska Polskiego czekają na Was różne atrakcje , między innymi piknik wojskowy na PGE Narodowy w niedzielę między 11:00 a 18:00, oraz inne wydarzenia, o których możecie doczytać tu.

Celebrować Święto Wojska Polskiego można również podczas Pikniku Rodzinnego 1920, podczas którego możecie liczyć na koncerty, pokazy rekonstrukcji historycznych i atrakcje dla najmłodszych. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tu.

Związek Tenisa Stołowego zaprasza na cykl pikników „Pingpong na Trawie, które odbędą się w sobotę i niedzielę, między 10:00 a 19:00 w Parku Agrykola.

sezonowe atrakcje

W sierpniowe soboty, od 11:00 do 12:00 możecie wziąć udział w Porankach z Bolkiem i Lolkiem w Centrum Praskim Koneser. Wstęp wolny.

Od 1 do 28 sierpnia w CH M1 Marki, działać będzie bezpłatne wrotkowisko, czynne w dni handlowe od 11:00 do 19:00. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu.

W Blue City odbywa się „Rajdowe Lato w Mieście”. Do 13.08 dzieci i młodzież (6-18 lat) mogą uczyć się jazdy zdalnie sterowanymi modelami samochodów na specjalnie rozstawionym torze.

W każdą niedzielę wakacji, między 11:00 a 13:00 dzieci mogą wziąć udział w animacjach na nadwiślańskiej łące na Bulwarze Zaruskiego. Każde spotkanie będzie miało inny motyw przewodni, który możecie sprawdzić pod linkiem.

W wakacyjne niedziele, na Placu Defilad, odbywać się będą spotkania w cyklu Muzyczne Lato, w skład których wchodzić będą interaktywne warsztaty Muzyka dla Smyka o 11:00 i koncert o 12:00.

Możecie wziąć udział w gordonkach na świeżym powietrzu, które organizuje Plażówka Saska i Plażówka Ursus. Gordonki z Lalalandią będą się odbywały w każdą niedzielę na Saskiej Kępie, i sobotę w Ursusie, do końca sierpnia w dwóch grupach, o 12:00 dla dzieci w wieku 0-3 lata i o 13:00 dla maluchów 3-6 lat.

Plażówka Saska zaprasza również na Angielski z ciocią Pegą, w soboty dwóch grupach: dzieci 1-3 lata o 12:00 i 4-6 lat o 12:45. O 13:30 w soboty, dzieci mogą wziąć udział w warsztatach gimnastycznych.

Dla wielu dzieci zmotoryzowanych rodziców, przejazd komunikacją miejską stanowi atrakcję. Żeby było jeszcze ciekawiej można wybrać się na przejażdżkę jedną z linii turystycznych, przygotowanych przez miasto, które ruszyły na Warszawskie tory, ulice i rzeki. Macie do wyboru zabytkowe autobusy i tramwaje, przeprawę promem, rejs statkiem do Serocka i podróż kolejką wąskotorową. Szczegółowe opisy tras znajdziecie tu.

Dobrym pomysłem na rodzinne wyjście jest wizyta na targu śniadaniowym. W wiosenne i letnie weekendy, o ile pogoda pozwoli odbywać się będą dwa targi, w soboty na Żoliborzu 9:00-16:00 i w niedziele na Mokotowie 10:00-17:00. Wydarzenia są często tematyczne, oferują różne atrakcje dla dużych i małych, warto na bieżąco sprawdzać co przygotowali w danym tygodniu. Link do fb, gdzie publikowane są kolejne wydarzenia.

Kurką Wodną po Wiśle– cykl bezpłatnych rejsów widokowych po Wiśle. Rejsy zwykle odbywają się w soboty i niedziele o 10:00 i 11:15, od maja do 11 września, ale dostępność konkretnych rejsów trzeba na bieżąco sprawdzać i rezerwować bilety.

W każdy weekend, o ile pogoda pozwoli, animacje dla dzieci oferuje Grunt i Woda nad Wisłą. Podczas gdy rodzice wypoczywać będą na leżakach, dzieci mogą korzystać z placu zabaw, dłubać w piasku, lub wziąć udział w atrakcjach przewidzianych w godzinach 12:00-16:00.

Po dwóch latach działalności online, Koncerty Chopinowskie wracają do Łazienek królewskich. Te koncerty nieodmiennie przywołują we mnie ciepłe uczucia, kojarząc mi się z moimi ulubionymi porami roku w mieście. Koncerty nie są stricte dedykowane dzieciom, ale czy wyobrażacie sobie coś przyjemniejszego niż niedzielę na kocyku, w promieniach słońca, w pięknym stołecznym parku w akompaniamencie muzyki wielkiego mistrza? Koncerty będą rozbrzmiewać w niedziele, w samo południe, aż do końca września.

trwające wystawy

Zabawa w dom- ulubione zabawki z czasów PRL-u” to wystawa czasowa w Muzeum Domków dla Lalek, Gier i Zabawek na warszawskim Starym Mieście. Bilet łączony pozwala też na obejrzenie wystawy stałej, którą bardzo polecam. Kunszt wykonania domków, które są zaprezentowane w muzeum, zadziwi niejednego.

W Centrum Nauki Kopernik dzieci mogą wspólnie muzykować na wystawie graMY-WYgramy, która otwarta będzie do końca sierpnia.

Do Centrum Nauki Kopernik zawsze warto zajrzeć. Dodatkową zachętą może być wystawa “Cyfrowy Mózg”, z serii “Trzech odsłon przyszłości”. Założeniem wystawy jest ukazanie niedalekiej przyszłości końca XXI wieku. Jeśli chcecie wiedzieć jak działa auto bez kierowcy, albo czy można zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją, wybierzcie się do Kopernika.

Wystawa „Wielki powrót dinozaurów” działa w Galerii Północnej do 27 sierpnia. Na parterze galerii, możecie obejrzeć trzynaście realistycznych modeli prehistorycznych gadów.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!