Kalendarz adwentowy od JAPLUSDWA

Kalendarz adwentowy umila grudniowe oczekiwanie na święta, postanowiłam więc przygotować kalendarz, który pozwoli Wam wypełnić te dni wydarzeniami dla dzieci w Warszawie. Możecie liczyć na propozycję na każdy z przedświątecznych dni grudnia.

Życie z dziećmi wymaga elastyczności, więc z części wydarzeń można skorzystać w innym terminie, o czym staram się informować.

1 grudnia

Mikołajkowy Festiwal Czekolady w Pasażu Wiecha. Podczas festiwalu będziemy mogli się dowiedzieć jak powstaje czekolada, zrobić słodkie zakupy i podziwiać czekoladowe miasteczko świętego Mikołaja. Festiwal potrwa do 3.12.

2 grudnia

„Elfy i Fabryka prezentów” to przedstawienie, które możecie obejrzeć w Teatrze Maskarada o 12:00 i 14:00. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od dwóch lat. Można je zobaczyć również w inne weekendy grudnia, inne daty i dokładny opis przedstawienia znajdziecie tu.

3 grudnia

O 12:00 w Teatrze Wielkim rozpocznie się „Koncert zimowy”. Bilety można nabyć przez stronę teatru.

4 grudnia

Najwyższy czas wybrać się na rozświetlone Stare Miasto i skorzystać z bezpłatnego lodowiska, które czynne jest już od 02.12, codziennie od 9:00 do 21:00. Łyżwy można wypożyczyć na miejscu.

5 grudnia

Przed Mikołajkami warto zobaczyć jak wyglądają przygotowania w Wielkiej Fabryce Elfów. Odwiedziny w tym miejscu gwarantują dwie godziny wyśmienitej zabawy. Jeśli nie uda Wam się wybrać dziś, Fabryka działa aż do stycznia.

6 grudnia

Na 17:00 zaprasza Teatr Ekologiczny Bohema House na Mikołajki ze spektaklem „Calineczka magia tkwi w naturze”. Jest to nietypowa adaptacja znanej baśni, która ma na celu poruszenie kwestii ochrony środowiska i problemów klimatycznych. Poza dawką nauki możemy spodziewać się akrobacji, śpiewu i tańca. Więcej o przedstawieniu i teatrze znajdziecie tu.

7 grudnia

Dom Kultury Tu Praga zaprasza na Dzieciakowy Klub Filmowy, w ramach którego, o 17:00, możecie obejrzeć „Gwiazdkę Klary Muu”. Wstęp wolny.

8 grudnia

Dziś swoją premierę w kinie ma trzecia już część przygód Kici Koci: „Kicia Kocia pod choinkę

9 grudnia

Między godziną 11:00 a 17:00 warto się wybrać do Muzeum Narodowego, gdzie w głównym holu organizowane są Świąteczne Animacje dla dzieci. Sugerowany wiek uczestników tych zajęć otwartych to 5-12 lat.

10 grudnia

Filharmonia Narodowa zaprasza na muzyczny Kalendarz adwentowy. O 11:00 odbędzie się koncert dla dzieci młodszych 3-6 lat, a o 14:00 dla dzieci od 7 do 12 lat. Można zabrać ze sobą ręcznie robioną bombkę, która ozdobi choinkę w Filharmonii.

11 grudnia

Jeśli nadal nie czujecie świątecznego klimatu, polecam wizytę w sklepie ogrodniczym Flora Point. Możecie w nim kupić drzewko, ozdoby na nie i dekoracje do domu, a przede wszystkim zobaczyć fantastyczną wystawę bożonarodzeniową. Śpiewające renifery, ruszające się zwierzęta z bieguna północnego, zaprzęg Mikołaja, wszystko to w Flora Point- Świat Roślin.

12 grudnia

Klubokawiarnia To Moje zaprasza na świąteczne warsztaty na których dzieci wykonają stroiki. Warsztaty rozpoczynają się o 16:30. Przy okazji można napić się pysznej zimowej herbaty, a po pracy dzieci mogą pobawić się w kąciku dla nich przygotowanym.

13 grudnia

O 16:00 w Piątym Wymiarze, w Atrium Promenada odbędą się świąteczne warsztaty Ozdoby Makramowe. Dzieci w wieku 5-10 lat mogą w nich wziąć udział nieodpłatnie, po wcześniejszym zapisie.

14 grudnia

W okresie przedświątecznym Smart Kids Planet zaprasza dodatkowo do krainy świątecznych emocji, w ramach której na dzieci codziennie czekają inne atrakcje. Dzisiaj o 16:30 i 18:30 w cenie biletu można wziąć udział w warsztatach Fabryka Świątecznych Dekoracji.

15 grudnia

Na dobry początek weekendu proponuję wizytę w Garden of Lights w Powsinie. Tematem tegorocznej wystawy ogrodu świateł są Smerfy. Ogród będzie otwarty aż do marca, jeśli nie zdążycie go odwiedzić w grudniu. Przed wizytą sprawdźcie tu aktualne godziny otwarcia.

16 grudnia

„Miasto: jak to działa? Świąteczna pocztówka z Warszawy” to tytuł rodzinnych warsztatów, które odbędą się w muzeum drukarstwa o godzinie 11:00. Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku 9-12 lat.

17 grudnia

Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza dzieci w wieku 1-6 lat na rodzinne warsztaty „Fabryka słodkości” na godzinę 11:00.

18 grudnia

Dzisiaj warto odwiedzić Osiedle Jazdów, gdzie między 16:00 a 19:00 będzie miało miejsce wydarzenie „Świąteczny Jazdów”. Można będzie pospacerować po świątecznej wiosce, jak również wziąć udział w różnych warsztatach. Program wydarzenia znajdziecie tu.

19 grudnia

W Piątym Wymiarze w Atrium Reduta odbędą się warsztaty świąteczne dla dzieci w wieku 3-10 lat, podczas których malowane będą pierniki. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 16:00, konieczny jest wcześniejszy zapis.

20 grudnia

O 17:00 w kinie Elektronik rozpocznie się Świąteczny Koncert Kolęd koncert rodzinny w wykonaniu Teatru Piasku. Bilety można kupić przez serwis Biletyna.

21 grudnia

Już prawie święta, to ostatnie dni, żeby przed Wigilią pójść do Fabryki Norblina na widowisko immersyjne „Dziadek do orzechów”. Art Box Experience z tym repertuarem działać będzie cały grudzień i później do połowy lutego.

22 grudnia

Zaczynamy świąteczny weekend. Co powiecie na wizytę w Warszawskim Domu Piernika? Na ul. Stalowej 28 możecie obejrzeć, zjeść i zakupić piękne piernikowe dzieła. Jeśli kupicie zapas dzisiaj, jest szansa, że kilka zostanie na świąteczny stół. Dom Piernika otwarty jest od pon do pt od 9:00 do 17:00 i w sb i nd od 10:00 do 16:00.

23 grudnia

Zmęczeni świątecznymi przygotowaniami wybierzmy się na spacer do ogrodu botanicznego UW, gdzie czeka na nas instalacja świetlna Magiczny Botaniczny. Wystawa czynna jest od listopada do lutego, godziny otwarcia w poszczególne dni możecie znaleźć na stronie.

24 grudnia

Dzisiaj zostajemy w domach:) Życzę Wam Wesołych Świąt!