15-16 października. Warszawa z dzieckiem

sobota, 15 października

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na spotkanie Jazz dla DzieciKlasyka a jazz. Wiolonczela„. Te warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczną się o 12:00. Bilet rodzinny w cenie 20 zł można kupić online.

Te same warsztaty Jazz dla dzieci odbędą się również o 10:30 w Promie Kultury na Saskiej Kępie. Wstęp wolny.

Jeżeli planujecie zakupy w Atrium Reduta możecie urozmaicić je o bezpłatne zajęcia dla dzieci. O 14:00 dzieci w wieku 5-10 lat mogą wziąć udział w zajęciach Nauka gry na ukulele, „Świecąca lampka. Meduza w butelce” warsztatay eksperymentalne dla dzieci w wieku 3-7 lat, odbędą się o 16:00, a Gordonki o 15:00. „Aktorskie podróże” (5-10 lat) rozpoczną się o 17:00, „Łapacze snów„, warsztaty dla dzieci 5-10 lat, startują o 12:00. O 11:00 z przedstawieniem „Świat według Czochera” wystąpi brzuchomówca i iluzjonista. Przedstawienie kierowane jest do dzieci w wieku 3-10 lat. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wystarczy się na nie zapisać.

Podobne atrakcje czekają dzieci w Atrium Promenada, gdzie Zróbmy sobie slime rozpocznie się o 17:00, a „Bajkowe nutki” zajęcia musicalowe dla dzieci 5-10 lat, o 12:00. O 11:00 wystąpi Pan Teatrzyk z przedstawieniem „O tym jak piękna pokochała bestięTeatrzyk z animacjami przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-10 lat. . Żeby wziąć udział w zajęciach, wystarczy się na nie zapisać przez formularz online.

O 12:00 z Pawilonu Edukacyjnego Kamień, wyruszy spacer przyrodniczyW koronach miasta„. Wydarzenie jest bezpłatne, ale z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy.

W Domu Literatury w Warszawie odbywają się Bajkowe Poranki, podczas których, o 11:00, można obejrzeć przedstawienie „Bajeczki z chateczki”. Przedstawienie kierowane jest do dzieci w wieku 4-10 lat. Wstęp wolny.

Między 12:00 a 18:00 w Atrium Targówek, fani Piżamersów znajdą dla siebie wiele atrakcji. Czekają na nich: gry zabawy i zagadki z bohaterami z ulubionej bajki. Szczegóły wydarzenia na stronie galerii.

W soboty o 11:30 w Mediatece odbywają się spotkania Biblioteki Podwórkowej. Dzieci w wieku 5-12 lat wspólnie czytają książki i wykonują prace plastyczne. Spotkania odbywają się na ul. Szegedyńskiej 13a, są bezpłatne.

Dzieci w wieku 10-14 lat mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach architektonicznychJajo XXL„, które odbędą się o 10:00 w Domu Kultury Zacisze. Wystarczy zapisać się online.

Eko Sobótki w Ferio Wawer to spotkania z naturą i nauką. Rozpoczyna się o 10:00.

Od 10:00 do 17:00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Maltańskiej (Stegny) odbędzie się eko piknik.

niedziela, 16 października

Budujemy! Kreatywne warsztaty z klockami Lego” dla dzieci od 6 do 10 lat, odbędą się w Miejscu Spotkań Niepodległa o godz. 11:00. Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy.

O 10:15 i 12:15 w Muzeum Narodowym odbędą się spotkania z cyklu Rodzinne niedziele. Opiekunowie z dziećmi 5-12 lat mogą wziąć udział w spotkaniu „W odwiedzinach u Łukaszowców” podczas których poznają obrazy malarzy z bractwa św. Łukasza. Bilety można kupić online.

Od 12:00 do 16:30 w przestrzeni edukacyjnej Muzeum Narodowego odbywać się będą otwarte zajęcia dla dzieci. Animatorzy czekać będą na dzieci w wieku 4-12 lat, aby razem stworzyć prace plastyczne.

Misiowi przyjaciele zapraszają na spotkanie pt.: „Perkusja wokół nas. Rodzinny koncert dla dzieci” na 10:30 do kina Wisła i 12:30 do kina Iluzjon. Dzieci rozpoczynają spotkanie od obejrzenia ok 20 minut polskich bajek, po czym zapraszane są na koncert i animacje. Bilety dostępne są online i w kasach kin.

Teatr Pomarańczowy Cylinder zagra przedstawienie „Ekogalaktyka” o 11:00 na Scenie na Smolnej. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 3. Bilety można kupić online.

W Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbędą się spotkania w ramach projektów edukacyjnych dla dzieci 5+Warsztat-on” o 10:00 i o 12:00Warsztat-on” dla dzieci 10+. Bilety można kupić online.

O 12:00 w Domu Kultury Świt rozpocznie się Poranek Teatralny dla widzów od lat 3. Bilety na przedstawienie „Vama i wielka hawajska przygoda” można kupić online, w cenie 30 zł.

Przedstawienie dla dzieci w wieku przedszkolnymSprzątanie lasu” odbędzie się o 12:30 w Artystycznym Domu Animacji (Włochy). Bilety w cenie 10 zł można zakupić online.

Filharmonia Narodowa zaprasza na Poranne Koncerty. Dla dzieci młodszych (3-6 lat) o 11:00 i dla starszych (7-12 lat) o 14:00. Bilety na koncerty „Na herbatce u wielkich kompozytorów” można kupić przez stronę Filharmonii.

W Centrum Kultury Wilanów odbędzie się koncert „Klasyka dzieciom- Mocartyzm”. Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi od 0 do 8 lat na 12:45. Bilety kosztują 10 zł dla dzieci i 15 zł dla dorosłych.

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów zaprasza dzieci na spektakl „Kreska i Kropka” na 11:00. Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Rodzinna Niedziela w Hulakula to tańce do gry Just dance o 12:00, warsztaty taneczne o 13:00, kalambury o 14:00 i bajka na dużym ekranie o 15:00. Wstęp na atrakcje od 12:00 do 16:00 jest bezpłatny.

Leniwa niedziela z książką to cykl spotkań w Fotoplastikonie Warszawskim o 16:00, dla dzieci w wieku 5-10 lat. Wstęp wolny, po uprzednim zapisie. W najbliższą niedzielę odbędą się warsztaty artystyczne wokół książki „Dzicy przewodnicy”.

sobota i niedziela

W sobotę zaczyna się Wielki Tydzień Otwarcia Smart Kids Planet, która po dwóch latach wraca na mapę Warszawy. Poza samą wizytą w Centrum Mądrej zabawy można liczyć na dodatkowe atrakcje: pokazy naukowe, warsztaty i animacje.

Smykofonia na Grochowskiej zaprasza na koncerty „Muzyczne opowiastki”, podczas których usłyszeć będzie można: obój, fagot i fortepian. Koncerty będą w sobotę i niedzielę o 10:00 (0-2 lata), 11:15 i 12:30 (2-5 lat).

Jak w każdy weekend, możecie skorzystać z Miejsca Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum Polin. Czas wolnych zabaw przewidziany jest w sobotę i niedzielę od 11:00 do 13:30 i między 14:00 a 18:00. Darmowe wejściówki można odebrać w kasie muzeum.

W Folwarku Bródno odbywać się będzie festyn rodzinny Święto Dyni. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji, takich jak: gra terenowa, konkursy czy karmienie zwierząt mieszkających w Folwarku. Godziny otwarcia: 10:00-18:00.

Konserwatorium Muzyczne zaprasza na Koncerty dla Maluszków. Koncerty „Muzyka z bajek” dla niemowląt (1-11 m-cy) odbędą się w sobotę o 15:45 i niedzielę o 10:45. Koncert dla rodzeństw w wieku 0-5 lat rozpocznie się w sobotę o 15:45.

trwające wystawy

Królewski Ogród Światła to wystawa plenerowa przy Pałacu w Wilanowie. Instalacje świetlne można będzie podziwiać do końca lutego.

Zabawa w dom- ulubione zabawki z czasów PRL-u” to wystawa czasowa w Muzeum Domków dla Lalek, Gier i Zabawek na warszawskim Starym Mieście. Bilet łączony pozwala też na obejrzenie wystawy stałej, którą bardzo polecam. Kunszt wykonania domków, które są zaprezentowane w muzeum, zadziwi niejednego.

Do Centrum Nauki Kopernik zawsze warto zajrzeć. Dodatkową zachętą może być wystawa “Cyfrowy Mózg”, z serii “Trzech odsłon przyszłości”. Założeniem wystawy jest ukazanie niedalekiej przyszłości końca XXI wieku. Jeśli chcecie wiedzieć jak działa auto bez kierowcy, albo czy można zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją, wybierzcie się do Kopernika.

W Muzeum dla Dzieci, do końca roku, możecie odwiedzić wystawę „To tu to tam. Opowieści o podróżowaniu, podróżnikach i podróżniczkach.” W siedmiu pomieszczeniach znajdziecie elementy interaktywne i multimedialne, przeznaczone do samodzielnej eksploracji przez dzieci, czekają na nie również zagadki i zadania, które jeszcze bardziej urozmaicą zwiedzanie.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!