17-18 września. Warszawa z dzieckiem

sobota, 17 września

Od 14:00 do 17:00 przed DOK Ursynów odbywać się będzie Święto Zielonego Ursynowa. Czeka na Was dmuchany zamek, warsztaty, przejażdżki na kucykach i wiele innych atrakcji.

Liczne atrakcje przygotowała Galeria Północna z okazji swoich piątych urodzin. Między 12:00 a 20:00 odbywać się będą koncerty, warsztaty i przedstawienie dla dzieci. Pełną listę atrakcji i szczegóły znajdziecie tu.

Piknik na Muranowie zachęca atrakcjami, takimi jak: koncerty, teatr czy bieg dla dzieci. Atrakcje będą czekały na Miłej 22 od 14:00 do 20:00. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tu.

W Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich odbędą się warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci w wieku 10- 13 latWielokształty„.Bilety można zakupić online.

Jeżeli planujecie zakupy w Atrium Reduta możecie urozmaicić je o bezpłatne zajęcia dla dzieci. O 14:00 dzieci w wieku 5-10 lat mogą wziąć udział w warsztatach kreatywnych Obrazy z suszonych kwiatów, „Aktorskie podróże warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat, odbędą się o 16:00, a Gordonki o 15:00. Ruch i muzyka dla smyka” (do 3 lat) rozpocznie się o 12:00, warsztaty kreatywne „Zróbmy razem slime” dla dzieci: 5-10 lat o 17:00 Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wystarczy się na nie zapisać.

W Atrium Reduta odbędzie się również przedstawienie „Śnieżka i krasnoludki”, na które Pan Teatrzyk zaprasza dzieci od 3 do 10 lat na 11:00.

Podobne atrakcje czekają dzieci w Atrium Promenada, gdzie Zróbmy sobie slime rozpocznie się o 17:00, a „Bajkowe nutki” zajęcia musicalowe dla dzieci 5-10 lat, o 12:00. „Aktorskie podróże” (5-10 lat) rozpoczynają się o 11:00, a eksperymenty przyrodnicze dla dzieci 5-10 lat o 18:00. Żeby wziąć udział w zajęciach, wystarczy się na nie zapisać przez formularz online.

Urodziny Elsy czyli bal księżniczek” to przedstawienie dla dzieci od lat 4, które będzie miało miejsce w Teatrze Scena 11. W sobotę o 16:00, w niedzielę o 11:00 i 16:00. Bilety od 50 zł, można kupić online.

Pawilon Edukacyjny Kamień, zaprasza na warsztaty „W koronach miasta. Podczas spotkania, które rozpocznie się o 12:00, można będzie nauczyć się rozpoznawać gatunki drzew otaczających Kamień, dowiedzieć się czegoś o ich liściach, oraz wykonać pracę plastyczną nimi inspirowaną. Udział w warsztatach jest bezpłatny, chętni proszeni są o zapis.

Atrium Targówek zaprasza na spotkanie ze światem robotów. W godzinach 11:00- 19:00 zainteresowani mogą wziąć udział w warsztatach z robotyki, poznać i sterować robotami, wykonać wydruk 3d i przenieść się do wirtualnej rzeczywistości.

W piątek i sobotę, odbywać się będzie Piknik Rodzinny na Bulwarach Wiślanych. W programie są nie tylko różne animacje dla dzieci, ale też zabawy mające na celu przybliżenie nam świata niewidomych.

Muzeum Ziemi PAN w Warszawie zaprasza na Piknik z Gwidonem, na pamiątkę odkrycia szkieletu plejstoceńskiego słonia leśnego. Atrakcje czekać na Was będą od 11:00. Dzieci będą mogły zostać małymi paleontologami, wziąć udział w warsztatach i animacjach.

Od 12:00 do 16:00 w Parku Górczewska odbywać się będzie Piknik Sportowy z Integracyjnym Rajdem Rowerowym.

niedziela, 18 września

Na Błoniach PGE Narodowy, w godzinach 12:00-17:00, odbywać się będzie piknik rodzinno-sportowy w ramach obchodów Warszawskich Dni Rodzinnych 2022.

W niedziele, w samo południe w Łazienkach Królewskich rozbrzmiewać będą, Koncerty Chopinowskie.

O 12:00 i 14:00 w Muzeum Narodowym odbędą się spotkania z cyklu Rodzinne niedziele. Opiekunowie z dziećmi 5-12 lat poznają bliżej twórczość Witolda Wojtkiewicza. Bilety na spotkania „Porwanie Królewny” można kupić online.

Niepodległa w Łazienkach Królewskich zaprasza na warsztaty edukacyjne „Zostań małym naukowcem”. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 6-10 lat i rozpocznie się o 11:00. Wstęp bezpłatny, bez uprzednich zapisów.

O 12:00 w Ośrodku Kultury Ochoty rozpocznie się spotkanie w ramach cyklu Jazz dla dzieciKolory jesieni: gitara„. Bezpłatne wejściówki można pobrać online i w kasie.

Misiowi przyjaciele zapraszają na spotkanie pt.: „Skarby jesieni. Zabawy kolorami” na 10:30 do kina Wisła i 12:30 do kina Iluzjon. Dzieci rozpoczynają spotkanie od obejrzenia ok 20 minut bajek, po czym zapraszane są na godzinne animacje. Bilety dostępne są online i w kasach kin.

O 14:00 w Parku Polińskim rozpocznie się Piknik Rodzinny, podczas którego na dzieci czekać będą m.in.: dmuchańce, tor przeszkód, przedstawienie i konkursy z nagrodami.

Od 12:20 do 15:00 przewidziane są animacje dla dzieci podczas Święta ulicy Chłodnej.

Leniwa niedziela z książką” to warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat, wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Spotkania odbywają się w Fotoplastikonie Warszawskim.

sobota i niedziela

Survival Race Kids to bieg z przeszkodami dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: 3-6, 7-10 i 11-13 lat. Na stronie wydarzenia niedługo pojawią się godziny i miejsca startu.

W weekend odbędzie się Festiwal Rodzinny w Hali Gwardii. W sobotę od 10:00 do 20:00 i niedzielę od 10:00 do 18:00. W programie m.in.: pokaz iluzjonisty, warsztaty, animacje i eksperymenty.

Jak w każdy weekend, możecie skorzystać z Miejsca Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum Polin. Czas wolnych zabaw przewidziany jest w sobotę i niedzielę między 11:00 a 13:30 i 14:00 a 18:00. Darmowe wejściówki można odebrać w kasie muzeum.

Smykofonia na Grochowskiej przygotowała dla Was cykl koncertów na nadchodzący weekend. W sobotę i niedzielę o 10:00 dla najmłodszych 0-2 lata, o 11:15 i 12:30 dla nieco starszych dzieci (2-5 lat), rozbrzmią instrumenty perkusyjne, śpiew, skrzypce i fortepian. Bilety na koncerty „Fryckowe pamiątki z wakacji” można zakupić online.

Koncertów możecie posłuchać również w Fabryce Norblina, gdzie czeka Was cykl BoboSmyki na Żelaznej. W sobotę i niedzielę o 10:00 dla najmłodszych 0-2 lata, o 11:15 i 12:30 dla nieco starszych dzieci (2-5 lat), rozbrzmią instrumenty perkusyjne, śpiew, gitara i bas. Bilety na koncerty „Bobobrzmienia” można zakupić online.

Jeśli chcecie pokazać dzieciom jak kiedyś wytwarzane były różne przedmioty, zabierzcie je na Królewski Festiwal Rzemiosł na przedpole Pałacu Wilanowskiego, w godzinach 10:00-18:00.

W Dni komunikacji miejskiej, można będzie zwiedzić zajezdnię autobusową lub bocznicę kolejową, przejechać się zabytkowym taborem i posłuchać muzyki na żywo.

O 11:50 spod Teatru Powszechnego rusza wyjątkowy spacer performatywny „Śladami niekończącej się opowieści”. Rodziny z dziećmi od lat 5, mogą wziąć w nim udział bezpłatnie, wystarczy się zapisać.

Urodziny Placu Wilsona świętowane będą w sobotę w Parku Żeromskiego i w niedzielę w Forcie Sokolnickiego. Animacje, pokazy, teatrzyki i tort urodzinowy, to tylko część zaplanowanych atrakcji.

trwające wystawy

Zabawa w dom- ulubione zabawki z czasów PRL-u” to wystawa czasowa w Muzeum Domków dla Lalek, Gier i Zabawek na warszawskim Starym Mieście. Bilet łączony pozwala też na obejrzenie wystawy stałej, którą bardzo polecam. Kunszt wykonania domków, które są zaprezentowane w muzeum, zadziwi niejednego.

Do Centrum Nauki Kopernik zawsze warto zajrzeć. Dodatkową zachętą może być wystawa “Cyfrowy Mózg”, z serii “Trzech odsłon przyszłości”. Założeniem wystawy jest ukazanie niedalekiej przyszłości końca XXI wieku. Jeśli chcecie wiedzieć jak działa auto bez kierowcy, albo czy można zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją, wybierzcie się do Kopernika.

W Muzeum dla Dzieci, do końca roku, możecie odwiedzić wystawę „To tu to tam. Opowieści o podróżowaniu, podróżnikach i podróżniczkach.” W siedmiu pomieszczeniach znajdziecie elementy interaktywne i multimedialne, przeznaczone do samodzielnej eksploracji przez dzieci, czekają na nie również zagadki i zadania, które jeszcze bardziej urozmaicą zwiedzanie.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!