28, 29 maja. Warszawa z dzieckiem

sobota, 28 maja

W godzinach 14:00-20:00 odbędzie się Rodzinna Majówka na Służewie. Podczas której o 14:00 dzieci mogą obejrzeć przedstawienie, poza tym czekają na nie gry i atrakcje, dmuchane zamki i konkursy. Kierujcie się do osiedlowego amfiteatru przy ulicy Batuty. Więcej informacji znajdziecie tu.

Atrakcji z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka możecie szukać również w Parku Sowińskiego, gdzie od 12:00 do 18:00 odbywać się będzie Piknik Rodzinny. Czekają na Was gry, zabawy, dmuchańce i baseny z piłeczkami. Dla dorosłych również przewidziane są atrakcje, o których możecie doczytać tu.

W ramach cyklu Baśniowe Poranki w Domu Literatury w Warszawie, możecie bezpłatnie oglądać przedstawienia dla dzieci, w soboty o godz. 11:00. W najbliższą sobotę będzie to spektakl teatru Echa „O kogutku, który działał do skutku”.

Kino Kultura zaprasza dzieci od lat 6 na godzinę 11:00 na film „Nawet myszy idą do nieba” po którym na dzieci czekają atrakcje z okazji zbliżającego się dnia dziecka. Zarówno film, jak i warsztaty, animacje i poczęstunek są bezpłatne.

Zajęcia z kompozytorem i aranżerem Janem Stokłosą odbędą się w Teatrze Wielkim o godz. 10:00 w ramach projektu edukacyjnego dla dzieci 5+. Zajęcia dzielą się na część teoretyczną, oraz praktyczną, podczas której uczestnicy wspólnie muzykują. Bilety do nabycia online. Podobne spotkanie, ale przeznaczone dla dzieci starszych 7+, odbędzie się o godz. 12:00.

Atrakcje z okazji Dnia Dziecka będą czekały na Was w Reducie w godzinach 11:00- 19:00. Warsztaty plastyczne, dmuchańce i tory przeszkód to tylko część przyjemności czekających na najmłodszych. Link do wydarzenia.

Co powiecie na edukacyjną grę terenową o emocjach. Wyzwania sportowe, logiczne i plastyczne czekają na uczestników gry, która rozpocznie się o 13:00 w parku nad Balatonem na Gocławiu. Szczegóły znajdziecie tu.

niedziela, 29 maja

O 11:00 na Scenie na Smolnej będziecie mieć okazję zabrać dzieci w świat opery. „Misio w krainie czarodziejskiego fletu” to spektakl dla dzieci od lat 3, na który można przyjść ze swoimi zwierzątkami. Bilety w cenie 15 zł, można zakupić online.

Dzień Dziecka w muzeum Polin rozpocznie się o godz. 11:00, a atrakcje będą trwały do 18:00. Dzieci będą miały okazję odkryć kuchnie z różnych stron świata. Między 11:00 a 17:00 możecie wziąć udział w grze miejskiej „Podróż kulinarna po Muranowie”, bezpłatne bilety na nią, można odebrać online. Program Smakowitego Dnia Dziecka znajdziecie tu.

Zamek Królewski świętuje 50-lecie odbudowy. Z tej okazji, w ogrodach zamku, odbędzie się Rodzinny Piknik Jubileuszowy. Na dzieci czekają różne atrakcje, a wśród nich nawet lot balonem! Szczegóły wydarzenia znajdziecie tu. Atrakcje przewidziane są w godzinach: 11:00- 19:00.

O godz. 9:00 z Pawilonu Edukacyjnego Kamień rusza spacer przyrdniczy „Patrz, ptak!”. Jeśli chcecie lepiej poznać nadwiślańską naturę wybierzcie się na to bezpłatne wydarzenie.

O 11:00 spod pomnika Warsa i Sawy przy ulicy Brzozowej ruszy spacer „Legendy Warszawskie”. Bajkowy spacer potrwa ok. godziny. Szczegóły w linku.

O 12:30 w Parku Herberta, koncert Muzyka dla Smyka, zagra dla Was kwartet Amok. Koncert przeznaczony jest dla dzieci od lat 3, wstęp bezpłatny.

Chcecie obejrzeć przedstawienie o dżinie ukrytym w lampie. Przyjdźcie z dziećmi do Gruntu i Wody na 15:00. Pan Teatrzyk zagra dla Was „Al-Addin”. Link do wydarzenia.

Kto nie zna przebojów Fasolek? w najbliższą niedzielę, możecie się wybrać na koncert tego zespołu w Domu Kultury Świt o 11:00. Bilety w cenie 40 zł można nabyć online.

Muzyczne spotkanie mające na celu oswojenie jazzu przez zabawę rozpocznie się o 12:00 w Ośrodku Kultury Ochoty. Wstęp wolny.

Teatr Wielki przygotował dla dzieci 5+ Poranek Muzyczny. O 12:00 dzieci mogą wziąć udział w koncercie z okazji Dnia Dziecka. Bilety można zakupić online.

Poranek dla małych melomanów to cykl koncertów w Filharmonii Narodowej. W najbliższą niedzielę odbędą się dwa koncerty „Piosenki z kapelusza”, o godz. 11:00 dla dzieci w wieku 3-6 lat i o 14:00 dla dzieci 7-12 lat. W programie są piosenki Andrzeja Zauchy i inne przeboje muzyki popularnej i rozrywkowej. Bilety można kupić online.

Spektakl „Alicja w krainie magii” odbędzie się w Centrum Łowicka o 11:00. Bilety w cenie 20 zł.

Tematem najbliższego spotkania w cyklu Rodzinne Niedziele w Muzeum Narodowym jest projekt: przyszłość. Dzieci w wieku 5-12 lat spotykają się o 12:00 i 14:00 i zaprojektują rzeczy, którymi chciałyby się otaczać w przyszłości. Szczegóły cyklu znajdziecie tu.

Urząd dzielnicy Praga Północ przygotowała Praski Dzień Dziecka. W godzinach 13:00-17:00 darmowe autobusy będą woziły dzieci do wszystkich placów zabaw w dzielnicy. Na zakończenie, czeka Was przedstawienie „Wielka Hawajska Przygoda” w Pałacyku Konopackiego o 17:30.

sobota i niedziela

Jak w każdy weekend, możecie skorzystać z Miejsca Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum Polin. Czas wolnych zabaw przewidziany jest między 11:00 a 13:30 i 14:00 a 18:00. Darmowe wejściówki można odebrać w kasie muzeum.

Już w czwartek rozpocznie się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. W programie liczne warsztaty i spotkania z autorami. Festiwal jest częścią Targów Książki w Warszawie, które odbywać się będą w Pałacu Kultury i Nauki i na palcu Defilad.

Kino w trampkach to festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży, podczas którego można nie tylko obejrzeć liczne filmy, ale również wziąć udział w warsztatach i innych atrakcjach towarzyszących festiwalowi. Zapoznajcie się koniecznie z programem, a na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Koncerty dla dzieci oferuje Smykofonia. W sobotę i niedzielę czekają Was po trzy koncerty. O 10:00 dla najmłodszych (0-2lata), o 11:15 i 12:30 dla dzieci 2-5 lat. Bilety na koncerty „Cudowne dzieci” możecie nabyć online.

sezonowe atrakcje

Możecie wziąć udział w gordonkach na świeżym powietrzu, które organizuje Plażówka Saska i Plażówka Ursus. Gordonki z Lalalandią będą się odbywały w każdą niedzielę na Saskiej Kępie, i sobotę w Ursusie, do końca sierpnia w dwóch grupach, o 12:00 dla dzieci w wieku 0-3 lata i o 13:00 dla maluchów 3-6 lat.

Plażówka Saska zaprasza również na Angielski z ciocią Pegą, w dwóch grupach: dzieci 1-3 lata o 12:00 i 4-6 lat o 12:45.

Dla wielu dzieci zmotoryzowanych rodziców, przejazd komunikacją miejską stanowi atrakcję. Żeby było jeszcze ciekawiej można wybrać się na przejażdżkę jedną z linii turystycznych, przygotowanych przez miasto, które ruszyły na Warszawskie tory, ulice i rzeki. Macie do wyboru zabytkowe autobusy i tramwaje, przeprawę promem, rejs statkiem do Serocka i podróż kolejką wąskotorową. Szczegółowe opisy tras znajdziecie tu.

Dobrym pomysłem na rodzinne wyjście jest wizyta na targu śniadaniowym. W wiosenne i letnie weekendy, o ile pogoda pozwoli odbywać się będą dwa targi, w soboty na Żoliborzu 9:00-16:00 i w niedziele na Mokotowie 10:00-17:00. Wydarzenia są często tematyczne, oferują różne atrakcje dla dużych i małych, warto na bieżąco sprawdzać co przygotowali w danym tygodniu. Link do fb, gdzie publikowane są kolejne wydarzenia.

Kurką Wodną po Wiśle– cykl bezpłatnych rejsów widokowych po Wiśle. Rejsy zwykle odbywają się w soboty i niedziele o 10:00 i 11:15, od maja do 11 września, ale dostępność konkretnych rejsów trzeba na bieżąco sprawdzać i rezerwować bilety.

W każdy weekend, o ile pogoda pozwoli, animacje dla dzieci oferuje Grunt i Woda nad Wisłą. Podczas gdy rodzice wypoczywać będą na leżakach, dzieci mogą korzystać z placu zabaw, dłubać w piasku, lub wziąć udział w atrakcjach przewidzianych w godzinach 12:00-16:00.

W maju i czerwcu w skateparku Ursus Skorosze, odbywać się będą warsztaty z jazdy wyczynowej na hulajnodze, w soboty o 11:00 i deskorolce, w niedziele o 11:00. Uczestnicy mogą liczyć na sprzęt i ochraniacze.

Po dwóch latach działalności online, Koncerty Chopinowskie wracają do Łazienek królewskich. Te koncerty nieodmiennie przywołują we mnie ciepłe uczucia, kojarząc mi się z moimi ulubionymi porami roku w mieście. Koncerty nie są stricte dedykowane dzieciom, ale czy wyobrażacie sobie coś przyjemniejszego niż niedzielę na kocyku, w promieniach słońca, w pięknym stołecznym parku w akompaniamencie muzyki wielkiego mistrza? Koncerty będą rozbrzmiewać w niedziele, w samo południe, aż do końca września.

trwające wystawy

Zabawa w dom- ulubione zabawki z czasów PRL-u” to wystawa czasowa w Muzeum Domków dla Lalek, Gier i Zabawek na warszawskim Starym Mieście. Bilet łączony pozwala też na obejrzenie wystawy stałej, którą bardzo polecam. Kunszt wykonania domków, które są zaprezentowane w muzeum, zadziwi niejednego.

W Centrum Nauki Kopernik dzieci mogą wspólnie muzykować na wystawie graMY-WYgramy, która otwarta będzie do końca sierpnia.

Do Centrum Nauki Kopernik zawsze warto zajrzeć. Dodatkową zachętą może być wystawa “Cyfrowy Mózg”, z serii “Trzech odsłon przyszłości”. Założeniem wystawy jest ukazanie niedalekiej przyszłości końca XXI wieku. Jeśli chcecie wiedzieć jak działa auto bez kierowcy, albo czy można zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją, wybierzcie się do Kopernika.

Do 26 czerwca 2022, możecie się wybrać na Wystawę Budowli z klocków Lego w Galerii Mokotów.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!