5,6 marca. Warszawa z dzieckiem

W poniższym zestawieniu znajdziecie propozycje na spędzenie czasu z dziećmi w Warszawie. Jest z czego wybierać, udanego weekendu.

sobota, 5 marca

Koncert dla dzieci „Dookoła” rozpocznie się o 12:00 w Domu Kultury Świt. Bilety są w cenie 25 zł. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tu.

Jeśli lubicie grać w planszówki i macie na stanie małych graczy powyżej 7 roku życia, Miejsce Aktywności Lokalnej Pogodna na Jana Pawła II 25 w Warszawie, organizuje Sąsiedzkie Planszówki. Między 15:00 a 17:00 możecie skorzystać z obecności wolontariusza, który zajmie się najmłodszymi graczami, a sami stoczyć bardziej skomplikowane rozgrywki z dorosłymi.

Piąty Wymiar w Atrium Promenada oferuje dwa nieodpłatne warsztaty, w których można uczestniczyć po uprzednim zapisie. O 12:00 dzieci w przedziale wiekowym 2-5, mogą spróbować malowania na stretchu. O 17:00 rozpocznie się warsztat Zróbmy sobie slime, dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Dzięki projektowi Wychodzę z rodzicami, dorośli mający ochotę na chwilę rozrywki bez swoich pociech, mogą zostawić je pod opieką a sami wziąć udział w koncercie Pauliny Przybysz. Takie możliwości oferuje Wam Białołęcki Ośrodek Kultury. Koncert rozpoczyna się o 19:00. Więcej o tym cyklu przeczytacie tu.

Angielski dla najmłodszych po sąsiedzku, to cykl 45 minutowych spotkań w języku angielskim, organizowanych przez Wolskie Centrum Kultury. Jeśli chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu, pamiętajcie o zapisie. Start 13:30.

niedziela, 6 marca

Poranek familijny na scenie na Smolnej 9, rozpocznie się o 11:00 występem teatru Katarynka, przedstawieniem „Księżniczka Rosa i Klimek”. To baśniowa opowieść dla dzieci od 3 lat. Bilety w cenie 15 zł to nabycia online.

Dzieci 5+ mogą wziąć udział w poranku muzycznym. O 12:00 artyści Teatru Wielkiego- Opery Narodowej przygotowali dla najmłodszych spotkanie Magia nut, na którym wystąpi kwintet akordeonowy.

Rodzinne niedziele w Muzeum Narodowym w Warszawie to spotkania dla dzieci w wieku 5-12 lat o godz. 12:00 i 14:00. W tę niedzielę możecie poznać pracę snycerzy, stolarzy i cieśli.

Młodzi muzycy przy wsparciu starszych instrumentalistów z Filharmonii Narodowej zapraszają na dwa koncerty „Opowieść Ariadny” dla małych melomanów. O 11:00 koncert dla dzieci 3-6 lat i o 14:00 koncert dla dzieci w wieku 7-12 lat.

sobota i niedziela

Misiowi Przyjaciele zapraszają na spotkanie „80 minut dookoła świata. Mali podróżnicy”. W sobotę o 12:00 w kinie Iluzjon i niedzielę o 11:30 w kinie Wisła. Dzieci w wieku 3-7 lat, mogą obejrzeć ok 20 minut bajek na dużym ekranie, po czym wziąć udział w przygotowanych dla nich animacjach.

Filmy dla dzieci na dużym ekranie możecie obejrzeć też w kinie Muranów podczas rodzinnych poranków w weekendy o 11:00. W sobotę wyświetlany będzie film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms”, w niedzielę „Dzieci z Bullerbyn”. Bilety w cenie 17 zł, dzieci do lat trzech wchodzą bezpłatnie.

Miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum Polin dostępne będzie na wolne zabawy w sobotę o 13:30-15:30, 16:00-18:00 i niedzielę o 15:00-18:00. Bezpłatna wejściówka do pobrania w kasie.

trwające wystawy

Do Centrum Nauki Kopernik zawsze warto zajrzeć. Dodatkową zachętą może być wystawa “Cyfrowy Mózg”, z serii “Trzech odsłon przyszłości”. Założeniem wystawy jest ukazanie niedalekiej przyszłości końca XXI wieku. Jeśli chcecie wiedzieć jak działa auto bez kierowcy, albo czy można zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją, wybierzcie się do Kopernika.

W Muzeum Warszawskiej Pragi można oglądać “Wystawę Rzeczy do Zabawy” projektanta Edwarda Manitiusa, którego projekty realizowane były w wytwórni zabawek na Pradze od lat dwudziestych XXw. Można tam zobaczyć same zabawki, jak również poznać historię i sukcesy wytwórni. Wystawę można oglądać do 10.04.2022.

Do 26 czerwca 2022, możecie się wybrać na Wystawę Budowli z klocków Lego w Galerii Mokotów.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!