8-9 października. Warszawa z dzieckiem

sobota, 8 października

Mała Akademia Muzyki to spotkania dla dzieci przedszkolnych w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym. Tym razem o 12:00 dla maluchów zagra kwartet smyczkowy. Bilet rodzinny w cenie 20 zł można kupić online, lub przed wydarzeniem na miejscu.

Dzieci w wieku 4-7 lat, mogą wziąć udział w spotkaniu „Smyki na Kępie” o 10:30 w Promie Kultury Saska Kępa. Dzieci posłuchają dzieł muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu smyczkowego. Bilet rodzinny kosztuje 25 zł i można go zakupić online.

Jeżeli planujecie zakupy w Atrium Reduta możecie urozmaicić je o bezpłatne zajęcia dla dzieci. O 14:00 dzieci w wieku 5-10 lat mogą wziąć udział w zajęciach Nauka gry na ukulele, „Kolografia” zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 5-10 lat, odbędą się o 16:00, a Gordonki o 15:00. „Ruch i muzyka dla smyka” zajęcia umuzykalniające (0-3 lata) rozpoczną się o 11:00, „Warsztaty malowania na drewnie„, dla dzieci 4-10 lat, startują o 12:00, a „Kolorowe mandale” (5-12 lat) o 17:00. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wystarczy się na nie zapisać.

Podobne atrakcje czekają dzieci w Atrium Promenada, gdzie Zróbmy sobie slime rozpocznie się o 17:00, a „Bajkowe nutki” zajęcia musicalowe dla dzieci 5-10 lat, o 12:00. Żeby wziąć udział w zajęciach, wystarczy się na nie zapisać przez formularz online.

Rodziny z dziećmi mogą wziąć udział w warsztatach W koronach Miasta, podczas których skupiać się będą na temacie drzew w mieście. Spotkanie jest bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy, rozpoczyna się o 12:00 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień.

Już niedługo w Fabryce Norblina nastąpi ponowne otwarcie Smart Kids Planet, a jako przedsmak, możecie wziąć udział w animacjach dla dzieci ze Smartkiem w godzinach 12:00- 14:00. Można będzie stworzyć slime i kule do kąpieli, zaprojektować torbę, wziąć udział w grach i zabawach, oraz wybuchowym pokazie naukowym o 13:00.

O 17:00 w Big Book Cafe możecie wziąć udział w warsztatach „Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków. Podczas tego darmowego spotkania, dzieci dostaną inspiracje do twórczych zabaw, które potem będą mogły wykorzystać w domach.

Teatr Dur-moll zagra przedstawienie „O grającym drzewie” w Domu Kultury Orion na Saskiej Kępie o 11:00. Wstęp wolny.

W Domu Literatury w Warszawie odbywają się Bajkowe Poranki, podczas których, o 11:00, można obejrzeć przedstawienie „Cztery żywioły”. Przedstawienie kierowane jest do dzieci w wieku 4-10 lat. Wstęp wolny.

Między 12:00 a 18:00 w Atrium Targówek, fani Psiego Patrolu znajdą dla siebie wiele atrakcji. Czekają na nich: gry zabawy i zagadki z bohaterami z ulubionej bajki. Szczegóły wydarzenia na stronie galerii.

niedziela, 9 października

Spektakl „Gdzie mieszka muzyka” można obejrzeć o 10:30 w Music Hub na Powiślu. To muzyczne przedstawienie, skierowane jest do dzieci w wieku 0-5 lat. Bilety kosztują 55 zł.

O 12:00 w Promie Kultury Saska Kępa wystąpi Latający Teatr Sztuki Ciała z przedstawieniem „Tu ziemia„. Bezpłatne zaproszenia można pobrać online.

Zostań Małym Naukowcem to edukacyjne warsztaty dla dzieci, które odbędą się w Miejscu Spotkań Niepodległa o godz. 11:00. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6 do 10 lat, są bezpłatne, obowiązują zapisy.

Piknik na finał Warszawskiego Święta Drzewa odbędzie się o 12:00 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. W programie m.in.: gry terenowe, warsztaty przyrodniczo-stolarskie i pokazy badania drzew.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na 11:00 na warsztaty dla rodzin z dziećmi 5-12 latJak smakuje sztuka„. Bilety można zakupić online.

Spotkania z Muzalindą” to interaktywna baśń muzyczna w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 5-8 lat, rozpoczyna się o 12:00. Bilety można kupić przez stronę teatru.

O 10:15 i 12:15 w Muzeum Narodowym odbędą się spotkania z cyklu Rodzinne niedziele. Opiekunowie z dziećmi 5-12 lat mogą wziąć udział w spotkaniu „Oswoić kuropatwę” podczas których poznają bliżej twórczość Józefa Chełmońskiego. Bilety można kupić online.

Misiowi przyjaciele zapraszają na spotkanie pt.: „Balet na czubkach palców” na 10:30 do kina Wisła i 12:30 do kina Iluzjon. Dzieci rozpoczynają spotkanie od obejrzenia ok 20 minut polskich bajek, po czym zapraszane są na godzinne animacje. Bilety dostępne są online i w kasach kin.

W Hulakula czekają na Was atrakcje z okazji rodzinnej niedzieli. Rozpoczną się o 12:00 tanecznymi zabawami, o 13:00 dzieci mogą wziąć udział w warsztatach tanecznych, o 14:00 wystąpi Małgorzata Kozłowska z koncertem piosenek z bajek, a o 15:00 wyświetlona będzie bajka na dużym ekranie. Wstęp wolny.

Teatr Tadaaam! zagra przedstawienie „Misja Nieśmiałek” o 11:00 na Scenie na Smolnej. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 3. Bilety można kupić online.

O 17:30 w Domu Kultury Zacisze zacznie się przedstawienie „Ewka Konewka na walizkach” dla dzieci 4+. Bilety można zakupić online.

sobota i niedziela

Jak w każdy weekend, możecie skorzystać z Miejsca Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum Polin. Czas wolnych zabaw przewidziany jest w sobotę od 14:00 do 18:00 i niedzielę między 15:00 a 18:00. Darmowe wejściówki można odebrać w kasie muzeum.

W sobotę o 12:00- 12:45 i 14:00-14:45 i niedzielę o 12:00-12:45 w Kawiarni Kofifi pojawi się Kicia Kocia. Dzieci będą mogły uścisnąć jej łapkę i zrobić sobie zdjęcie z bohaterką ulubionych książeczek.

trwające wystawy

Zabawa w dom- ulubione zabawki z czasów PRL-u” to wystawa czasowa w Muzeum Domków dla Lalek, Gier i Zabawek na warszawskim Starym Mieście. Bilet łączony pozwala też na obejrzenie wystawy stałej, którą bardzo polecam. Kunszt wykonania domków, które są zaprezentowane w muzeum, zadziwi niejednego.

Do Centrum Nauki Kopernik zawsze warto zajrzeć. Dodatkową zachętą może być wystawa “Cyfrowy Mózg”, z serii “Trzech odsłon przyszłości”. Założeniem wystawy jest ukazanie niedalekiej przyszłości końca XXI wieku. Jeśli chcecie wiedzieć jak działa auto bez kierowcy, albo czy można zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją, wybierzcie się do Kopernika.

W Muzeum dla Dzieci, do końca roku, możecie odwiedzić wystawę „To tu to tam. Opowieści o podróżowaniu, podróżnikach i podróżniczkach.” W siedmiu pomieszczeniach znajdziecie elementy interaktywne i multimedialne, przeznaczone do samodzielnej eksploracji przez dzieci, czekają na nie również zagadki i zadania, które jeszcze bardziej urozmaicą zwiedzanie.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!