26-27 listopada. Warszawa z dzieckiem

sobota, 26 listopada. Warszawa z dzieckiem

Dzban naszego życia” to warsztaty terapeutyczne dla rodzin z dziećmi w Centrum Sztuki Współczesnej U-Jazdowski. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach, o 10:00 dla dzieci 3-5 lat i o 11:00 dla 6-10 lat. Bilet rodzinny kosztuje 30 zł.

O 10:30 w Promie Kultury Saska Kępa odbędą się zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym „Puls jazzy. Perkusja”. Wstęp wolny.

Dzieci w wieku 7-11 lat o 10:00, 4-6 lat o 11:00 lub w grupie mieszanej o 12:00, mogą wziąć udział w zajęciach „Mali Einsteini: Czary mary” w Domu Kultury Zacisze. Można wykupić pojedyncze zajęcia lub karnet.

Jeżeli planujecie zakupy w Atrium Reduta możecie urozmaicić je o bezpłatne zajęcia dla dzieci. O 14:00 dzieci w wieku 5-10 lat mogą wziąć udział w zajęciach Nauka gry na ukulele, „Jesienne rękodzieło” warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 4-10 lat, odbędą się o 16:00, a Gordonki o 15:00. „Stwórz własne puzzle” (4-10 lat) rozpoczną się o 12:00. „Szklane lampiony” warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 5-10 lat, rozpoczną się o 17:00, a „Ruch i muzyka dla smyka„, zajęcia dla dzieci do 3 lat, o 11:00. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wystarczy się na nie zapisać.

Warsztaty „W koronach miasta” odbędą się w Pawilonie edukacyjnym Kamień o 12:00. Rodziny z dziećmi mile widziane. Obowiązują zapisy.

W Cafe Nutka odbywają się cyklicznie bezpłatne zajęcia familijne. Fabryka Cudaków o 15:30 i Śpiewnik przedszkolaka o 17:00. Na zajęcia obowiązuje rezerwacja miejsc.

W hali sportowej SP nr 127 odbędzie się impreza sportowo rekreacyjna Sportowy przedszkolak-Aktywny rodzic. Gry i zabawy będą trwały od 11:00 do 16:00.

Elektryka prąd nie tyka?” to zajęcia dla młodych miłośników fizyki, które odbędą się w Terminalu Kultury Gocław o 10:30 i 12:15. Zajęcia są bezpłatne, po uprzednim zapisie.

Rodzinna gra miejska „Duchy Żoliborza” rusza o 16:00 z Fortu Sokolnickiego. Udział w zabawie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

W przedszkolu Mała Awangarda na terenie Fortu Bema, o 11:00 rozpocznie się spotkanie z teatrem Kamishibai i warsztaty twórcze dla dzieci w wieku 3-4 lata, oraz o 12:00 dla 5-6 latków. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.

Dom Spotkań z Historią zaprasza na 12:30 na warsztaty rodzinnePopatrz w górę- drapacze chmur„. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Udział bezpłatny po uprzednim zapisie.

Warsztaty historyczno-plastyczneJak zostać rycerzem” odbędą się w Stajniach Kubickiego o 13:00. Konieczna rezerwacja miejsca.

W Pałacu Szustra o 15:00 odbędzie się Warszawski Miszmaszinteraktywne zajęcia muzyczne. Wstęp wolny po zapisie.

Fundacja czasu wolnego Totu (Praga) zaprasza na Rodzinne przygotowywanie prezentów o 12:00. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał okazję własnoręcznie przygotować 3 prezenty. Koszt udziału 65zł.

niedziela, 27 listopada. Warszawa z dzieckiem

Centrum Lokalne Żoliborz zaprasza na Rodzinne warsztaty Stolarskie o 10:00. Zajęcia są bezpłatne, przeznacozne dla dzieci od lat 7.

Warsztaty z robienia motanek– ręcznie robionych lalek, odbędą się w Pawilonie edukacyjnym Kamień o 12:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Jesienny koncert Kukaj Kukawko odbędzie się w Pawilonie edukacyjnym Kamień o 14:30. Planowane są tańce i zabawy andrzejkowe dla całych rodzin.

W Niepodległej odbędą się kreatywne warsztaty z klockami Lego „Budujemy!”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 do 10 lat, są bezpłatne, obowiązują zapisy.

O 10:15 i 12:15 w Muzeum Narodowym odbędą się spotkania z cyklu Rodzinne niedziele. Opiekunowie z dziećmi 5-12 lat mogą wziąć udział w spotkaniu „W pracowni animalisty”. Bilety można kupić online.

Od 12:00 do 16:30 w przestrzeni edukacyjnej Muzeum Narodowego odbywać się będą otwarte zajęcia dla dzieci. Animatorzy czekać będą na dzieci w wieku 4-12 lat, aby razem stworzyć prace plastyczne.

Misiowi przyjaciele zapraszają na spotkanie pt.: „Andrzejki rodzinna zabawa” na 10:30 w kinie Wisła i 12:30 do kina Iluzjon. Dzieci rozpoczynają spotkanie od obejrzenia ok 20 minut polskich bajek, po czym zapraszane są na animacje i pokazy iluzjonisty. Bilety dostępne są online i w kasach kin.

Rodzinna Niedziela w Hulakula w tym tygodniu to Bal Andrzejkowy który będzie trwał od 12:00 do 16:00. Wstęp bezpłatny.

Leniwa niedziela z książką to cykl spotkań w Fotoplastikonie Warszawskim o 16:00, dla dzieci w wieku 5-10 lat. Wstęp wolny, po uprzednim zapisie. W najbliższą niedzielę odbędą się warsztaty artystyczne wokół książki „Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa”.

W klubokawiarni Nutka Cafe odbędzie się Kino na poduchach, rodziny z dziećmi od 4 roku życia mogą przyjść na bezpłatny seans o 16:30.

Muzeum Woli zaprasza na 11:00 na warsztaty tworzenia teatrzyków w pudełku. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 8-12 lat. Koszt 10 zł, obowiązkowe zapisy.

Jeśli chcecie pomóc Mikołajowi uratować gwiazdkę, weźcie udział w Akademii Elfów. Udział w grze jest bezpłatny. Grupa startuje spod Kulturoteki w Falenicy o 14:00. Obowiązkowe zapisy.

O 16:00 w Terminalu Kultury Gocław odbędzie się pokaz cyrkowy na motywach powieści „Alicja w krainie czarów”. Przedstawienie dla dzieci od 7 roku życia.

O 11:00 na Scenie na Smolnej możecie obejrzeć przedstawienie „W miejskiej dżungli”, spektakl dla dzieci od lat 3. Bilety w cenie 20 zł.

Zainteresowani opowieściami o turniejach rycerskich powinni przyjść do Stajni Kubickiego o 10:30. Odbędą się wtedy warsztaty „Turnieje rycerskie, walki gladiatorów czy rewia mody?”

„Bajki pełne dźwięków” to warsztaty dla dzieci, które odbędą się o 16:00 w Ursynowskim Centrum Kultury. Bezpłatne wejściówki dostępne online.

Dzieci od 10 roku życia mogą ruszyć na jesienny spacer o dzięciołachStuk puk” w Kampinoskim Parku Narodowym. Start o 12:00.

Andrzejkowa niedziela rozpocznie się o 12:00 w PZO Food Hall i potrwa do 16:00. Na dzieci czkeka dużo atrakcji, m.in.: wróżby, brokatowe tatuaże i nauka robienia magicznych eliksirów.

Miłośnicy natury mogą wziąć udział w Rodzinnej Kąpieli Leśnej w Lesie Kabackim. O 13:00 wyruszy spacer z aktywnościami angażującymi wszystkie zmysły, pozwalającymi na bliższy kontakt z naturą. Koszt wydarzenia to 50 zł, dzieci do lat 3 gratis.

Dzieci w wieku 3-10 lat wraz z rodzicami mogą wziąć udział w rodzinnej grze terenowejPrzygody dzika Wiktora„. Start: osiedle Jazdów. Opłata za dziecko 50 zł, rodzic gratis.

O 12:00 w Ośrodku Kultury Ochoty odbędą się warsztaty „Korzenie jazzu- banjo” dla dzieci w wieku 3-6 lat. Darmowe wejściówki do pobrania online.

W Muzeum dla Dzieci odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Etnoniedziela. Tematem głównym będą andrzejkowe wróżby. Spotkanie rozpoczyna się o 12:00, przeznaczone jest dla dzieci od 6 roku życia. Wstęp 45 zł.

sobota i niedziela

Smykofonia na Grochowskiej zaprasza na koncerty „Pan lisek gra na basie”, podczas których można się będzie usłyszeć flet, kontrabas, fortepian i instrumenty perkusyjne. Koncerty będą w sobotę i niedzielę o 10:00 (0-2 lata), 11:15 i 12:30 (2-5 lat).

Jak w każdy weekend, możecie skorzystać z Miejsca Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum Polin. Czas wolnych zabaw przewidziany jest w sobotę i niedzielę między 11:00 a 13:30 i 14:00 a 18:00 . Darmowe wejściówki można odebrać w kasie muzeum.

W sobotę i niedzielę o 12:00 można wziąć udział w zajęciach Arteterapii dla dzieci. Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty prowadzone są przez artystki z Ukrainy w Domu Spotkań z Historią.

Rodziny z dziećmi w wieku szkolnym mogą wziąć udział w warsztatach malarstwa olejnego na iPadzie. Warsztaty odbędą się w sobotę o 11:00 i niedzielę o 14:00 w muzeum pałacu króla Jana III w Wilanowie. Bezpłatne wejściówki można pobrać online.

Psi Patrol Live! Wielki wyścig” można będzie obejrzeć na Torwarze w sobotę i niedzielę o 10:00, 13:30 i 17:00.

trwające wystawy

Wystawę Eko-Eksperymentarium można oglądać w Muzeum Warszawskiej Pragi do 26 lutego. Podczas zwiedzania można się dowiedzieć jaki wpływ na ekologię mają małe codzienne czynności.

Królewski Ogród Światła to wystawa plenerowa przy Pałacu w Wilanowie. Instalacje świetlne można będzie podziwiać do końca lutego.

Ogród Świateł w PAN Ogród Botaniczny w Powsinie zaprasza zwiedzających do 26 lutego na wystawę pt.: „Królewna Śnieżka.

W ogrodzie Świateł Magiczny Botaniczny między 16:00 a 20:00 od wtorku do czwartku i między 16:00 a 21:00 od piątku do niedzieli, będzie można podziwiać instalacje świetlne.

Zabawa w dom- ulubione zabawki z czasów PRL-u” to wystawa czasowa w Muzeum Domków dla Lalek, Gier i Zabawek na warszawskim Starym Mieście. Bilet łączony pozwala też na obejrzenie wystawy stałej, którą bardzo polecam. Kunszt wykonania domków, które są zaprezentowane w muzeum, zadziwi niejednego.

Do Centrum Nauki Kopernik zawsze warto zajrzeć. Dodatkową zachętą może być wystawa “Cyfrowy Mózg”, z serii “Trzech odsłon przyszłości”. Założeniem wystawy jest ukazanie niedalekiej przyszłości końca XXI wieku. Jeśli chcecie wiedzieć jak działa auto bez kierowcy, albo czy można zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją, wybierzcie się do Kopernika.

W Muzeum dla Dzieci, do końca roku, możecie odwiedzić wystawę „To tu to tam. Opowieści o podróżowaniu, podróżnikach i podróżniczkach.” W siedmiu pomieszczeniach znajdziecie elementy interaktywne i multimedialne, przeznaczone do samodzielnej eksploracji przez dzieci, czekają na nie również zagadki i zadania, które jeszcze bardziej urozmaicą zwiedzanie.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!