1-2 października. Warszawa z dzieckiem

sobota, 1 października

Bilblioteka w Terminalu Kultury Gocław przygotowała atrakcje również dla dzieci z okazji Nocy Bibliotek. O 16:00 odbędzie się warsztat detektywistyczny dla dzieci 6-12 lat, w oparciu o książkę „Biuro śledcze Trop sekret”. O 17:15 opowiadaczka Ewelina Jarnutowska poprowadzi spotkanie dla dzieci 5-8 lat pt.: „Zaklęte barwy stepu, czyli bajki ukraińskie”. Adresy mailowe pod którymi można dokonywać zapisów znajdują się na stronie wydarzenia.

Jeżeli planujecie zakupy w Atrium Reduta możecie urozmaicić je o bezpłatne zajęcia dla dzieci. O 14:00 dzieci w wieku 5-10 lat mogą wziąć udział w zajęciach Nauka gry na ukulele”, „Malowanie solą” warsztaty dla dzieci w wieku 3-10 lat, odbędą się o 16:00, a Gordonki o 15:00. Kolorowe mydełka warsztaty kreatywne(4-10 lat) rozpoczną się o 11:00, „Smerfna masa plastyczna„, warsztaty dla dzieci 3-10 lat, startują o 12:00, a „Malowanie akwarelą z użyciem świecy” (3-8 lat) o 17:00. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wystarczy się na nie zapisać.

Podobne atrakcje czekają dzieci w Atrium Promenada, gdzie Zróbmy sobie slime rozpocznie się o 17:00, a „Bajkowe nutki” zajęcia musicalowe dla dzieci 5-10 lat, o 12:00. „Sztuka dla malucha” (1-3 lata) rozpoczynają się o 17:00. Żeby wziąć udział w zajęciach, wystarczy się na nie zapisać przez formularz online.

Rodziny z dziećmi mogą wziąć udział w warsztatach W koronach Miasta, podczas których skupiać się będą na temacie drzew w mieście. Spotkanie jest bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy, rozpoczyna się o 12:00 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień.

Już niedługo w Fabryce Norblina nastąpi ponowne otwarcie Smart Kids Planet, a jako przedsmak, możecie wziąć udział w animacjach dla dzieci ze Smartkiem w godzinach 12:00- 14:00. Można będzie stworzyć slime i kule do kąpieli, zaprojektować torbę, wziąć udział w grach i zabawach, oraz wybuchowym pokazie naukowym o 13:00.

Wawerskie centrum Kultury filia Anin zaprasza na 14:00 na przedstawienie „Kopciuszek”. Bilety w cenie 15 zł.

Integracyjne Warsztaty Rodzinne odbędą się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej o 11:00. Tematem zajęć jest „Mimika emocji„. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy.

W Bibliotece na Woli o 14:00 można będzie obejrzeć pokaz iluzji. O 16:00 odbędą się warsztaty mangi dla dzieci w wieku 12-16 lat, a o 16:30 warsztaty Lego Robotyki (6-12 lat).

Noc Bibliotek na Bielanach to również atrakcje dla najmłodszych czytelników. W bibliotece nr 22, o 18:00 zacznie się spektakl teatralny „Magiczna księga„, po którym prowadzone będą animacje dla dzieci.

W Bibliotece na Romaszewskiego 19, atrakcje dla dzieci rozpoczynają się o 17:00. W programie między innymi przedstawienie ekologiczne „Śmieciarki ratują świat” i pokaz filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Teatr Wielki Opera Narodowa zaprasza na nowy sezon „Uniwersytetu wiedzy operowej dla dzieci„, programu edukacyjnego dla dzieci od 10 roku życia. Zajęcia zaczynają się o 12:00, bilety można kupić na stronie teatru.

niedziela, 2 października

Zostań Małym Naukowcem to edukacyjne warsztaty dla dzieci, które odbędą się w Miejscu Spotkań Niepodległa o godz. 11:00. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6 do 10 lat, są bezpłatne, obowiązują zapisy.

Interaktywny spektakl dla dzieci od 3 roku życia „Misja Nieśmiałek” odbędzie się w Domu Kultury Włochy o 12:30. Bilety w cenie 10 zł, można kupić online.

O 10:15 i 12:15 w Muzeum Narodowym odbędą się spotkania z cyklu Rodzinne niedziele. Opiekunowie z dziećmi 5-12 lat mogą wziąć udział w spotkaniu „Mały kolekcjoner„. Bilety można kupić online.

Misiowi przyjaciele zapraszają na spotkanie pt.: „Poszukiwanie skarbu pirata Haka” na 10:30 do kina Wisła i 12:30 do kina Iluzjon. Dzieci rozpoczynają spotkanie od obejrzenia ok 20 minut polskich bajek, po czym zapraszane są na godzinne animacje. Bilety dostępne są online i w kasach kin.

W Hulakula czekają na Was atrakcje z okazji rodzinnej niedzieli. Rozpoczną się o 12:00 tanecznymi zabawami, o 14:00 wystąpi Mały Teatrzyk z przedstawieniem „Aerodynamiczne balony”, a o 15:00 wyświetlona będzie bajka na dużym ekranie. Wstęp wolny.

O 10:30 w Promie Kultury odbędą się warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnymJazz dla dzieci„. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy zarezerwować miejsce.

Warsztaty muzyczne „Król jazzu: saksofon rozpoczną się o 12:00 w Ośrodku Kultury Ochoty. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Te same warsztaty „Król jazzu: saksofon” odbędą się również w Domu Kultury Kadr o 10:30.

O 11:00 na Scenie na Smolnej Teatr Pacuś zagra „Profesor Pacyna i jego rodzinaprzedstawienie dla dzieci od lat 3. Bilety w cenie 20 zł można zakupić online.

Warsztaty historyczno- architektoniczne odbędą się w Stajniach Kubickiego w Łazienkach Królewskich o 11:00. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 9-13 lat. Darmowe wejściówki można zarezerwować online i telefonicznie.

O 12:00 spod Kościoła św. Anny ruszy spacer varsavianistyczny z zagadkami dla najmłodszych.

Dzieci od lat 5, mogą wziąć udział w Poranku muzycznym w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Spotkanie rozpoczyna się o 12:00, bilety można zakupić przez stronę teatru.

sobota i niedziela

Smykofonia na Grochowskiej przygotowała aż sześć koncertów dla dzieci. W sobotę i niedzielę o 10:00 dla grupy najmłodszej 0-2 lata, o 11:15 i 12:30 dla dzieci 2-5 lat. W ten weekend usłyszymy: skrzypce, waltornię, altówkę i fortepian. Bilety na koncerty „Waltornia jak złoty ślimak” można zakupić online.

W oba dni weekendu o 11:50 pod Teatrem Powszechnym zbierają się grupy chcące wyruszyć na zwiedzanie teatru i spacer dla dzieci i młodzieżyŚladami niekończącej się opowieści„. Uczestnicy powinni mieć skończone 5 lat. Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy.

W ten weekend kończy się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Na dzieci od 4 roku życia czekać będzie wiele ciekawych projekcji w różnych lokalizacjach w Warszawie. Więcej informacji i program znajdziecie na stronie wydarzenia.

Jak w każdy weekend, możecie skorzystać z Miejsca Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum Polin. Czas wolnych zabaw przewidziany jest w sobotę od 14:00 do 18:00 i niedzielę między 11:00 a 13:30 i 14:00 a 18:00. Darmowe wejściówki można odebrać w kasie muzeum.

trwające wystawy

Zabawa w dom- ulubione zabawki z czasów PRL-u” to wystawa czasowa w Muzeum Domków dla Lalek, Gier i Zabawek na warszawskim Starym Mieście. Bilet łączony pozwala też na obejrzenie wystawy stałej, którą bardzo polecam. Kunszt wykonania domków, które są zaprezentowane w muzeum, zadziwi niejednego.

Do Centrum Nauki Kopernik zawsze warto zajrzeć. Dodatkową zachętą może być wystawa “Cyfrowy Mózg”, z serii “Trzech odsłon przyszłości”. Założeniem wystawy jest ukazanie niedalekiej przyszłości końca XXI wieku. Jeśli chcecie wiedzieć jak działa auto bez kierowcy, albo czy można zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją, wybierzcie się do Kopernika.

W Muzeum dla Dzieci, do końca roku, możecie odwiedzić wystawę „To tu to tam. Opowieści o podróżowaniu, podróżnikach i podróżniczkach.” W siedmiu pomieszczeniach znajdziecie elementy interaktywne i multimedialne, przeznaczone do samodzielnej eksploracji przez dzieci, czekają na nie również zagadki i zadania, które jeszcze bardziej urozmaicą zwiedzanie.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!