26-27 lutego. Warszawa z dzieckiem

W najbliższy weekend czeka na Was mnóstwo atrakcji. Jeżeli zastanawiacie się co robić w Warszawie z dzieckiem, poniższa lista na pewno Wam pomoże.

sobota, 26 lutego

O 12:00 i 14:00 w Muzeum Farmacji, uczestnicy warsztatów w wieku 9-12 lat, będą mogli dowiedzieć się jakich sposobów na walkę z przeziębieniami używały nasze babcie, poznać zioła i ich właściwości, żeby w końcu przyrządzić własną maść rozgrzewającą. Żeby wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu należy zaopatrzyć się w darmową wejściówkę na stronie muzeum.

Muzeum Warszawy zaprasza na rodzinne warsztaty „Zimowe zabawy- po warszawsku!” . Dzieci w wieku 6-8 lat odkryją w co bawili się ich rówieśnicy w dawnej Warszawie. Bezpłatne wejściówki do pobrania na stronie muzeum. Można dołączyć do jednej z dwóch grup o 11:30 i o 13:30.

Fani Misia Pracusia mogą poznać najnowszą część jego przygód podczas spotkania w kluboksięgarni Badet. Zajęcia „Na dno oceanu z Misiem Pracusiem” rozpoczną się o 13:00, podczas nich nie tylko przeczytana będzie najnowsza książeczka z tej serii, ale też dzieci poznają i namalują mieszkańców oceanu. Chętni proszeni są o zapisy.

niedziela, 27 lutego

W związku z kończącym się karnawałem wypadałoby wybrać się na bal! Dzieci w wieku 1-4, mogą wziąć udział w balu przebierańców w Bawialni w Chmurach. Zabawa zaczyna się o 14:00. Koszt dla dziecka z opiekunem to 65 zł. Szczegóły imprezy znajdziecie tutaj.

O 11:00 możecie wziąć udział w balu u króla w Centrum Łowicka na Mokotowie. To interaktywny koncert muzyki klasycznej dla dzieci w wieku 0-7 lat. Bilety dla dzieci powyżej roku- 30zł. Będziecie mogli usłyszeć skrzypce, fortepian i akordeon, ale też nauczyć się tańca salonowego. Szczegóły doczytacie tu.

Rodzinne niedziele w Muzeum Narodowym w Warszawie niezmiennie oferują warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat o 12:00 i 14:00. Tematem spotkania w tym tygodniu jest „Krótka historia długich spodni”. Bilety w cenie 15 zł można kupić online lub w kasie teatru.

O 10:30, dzieci do lat 6, mogą wziąć udział w karnawałowym koncercie gordonowskim muzyki z Kuby „Son de Kuba”. Koncert jest darmowy, ale obowiązuje rezerwacja miejsc. Odbędzie się w sali klubu kultury spółdzielni mieszkaniowej Jelonki.

Teatr Lalek Igraszka zaprasza na spektakl dla dzieci od lat 3 „Złote jajko”, na godz. 11:00 na
Scenę na Smolnej. Bilety w cenie 15 zł do nabycia online.

Warsztaty projektowania wlepek odbędą się w Fabryce Norblina o 13:00. Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona, więc nie zapomnijcie o zapisie.

Dzieci od lat 4 mogą obejrzeć spektakl „Cyberprzestrzeń” o 12:30 w Domu Kultury Włochy. Opis przedstawienia i informacje o biletach znajdziecie tutaj.

W Hulakula o 14:00 dzieci mogą obejrzeć spektakl „Kolba chemiczna”, a o 15:00 obejrzeć bajkę na dużym ekranie. Link do wydarzenia.

sobota i niedziela

W najbliższy weekend Smykofonia ma nam do zaoferowania aż sześć koncertów „Frycykowe pamiątki z wakacji”, na których usłyszymy muzykę, jakiej słuchał młody Fryderyk Chopin. Mazurki, kujawiaki i oberki rozbrzmiewać będą o 10:00 (0-2 lata), 11:15 i 12:30 (2-5lat), przez dwa dni. Więcej o BoboSmykach na Nowym Świecie możecie poczytać tu.

Misiowi Przyjaciele zapraszają na Rodzinną Prehistoryczną Zabawę- Kochamy Dinozaury. Dzieci w wieku 3-7 lat będą mogły obejrzeć ok 20 minut bajek, po czym wezmą udział w animacjach, podczas których każdy będzie miał okazję wykonać własnego dinozaura. Zabawa odbywa się w sobotę o 12:00 w kinie Iluzjon i niedzielę o 11:30 w kinie Wisła.

Z okazji urodzin wielkiego muzyka, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przygotował liczne atrakcje, które będą miały miejsce nie tylko przez weekend ale cały tydzień. Oprowadzania, recitale i inne atrakcje czekają na Was. Zapoznajcie się z harmonogramem.

Zamek Magii i Czarodziejstwa otwiera się na najbliższy weekend w Ferio Wawer. Jeśli Wasze dzieci zaczytują się w Harrym Potterze i chciałby same spróbować swoich sił w sporządzaniu eliksirów na zajęciach z magiem, to wydarzenie jest dla Was.

trwające wystawy

To ostatni weekend w który możecie odwiedzić Królewski Ogród Świateł przy Pałacu w Wilanowie.

Do Centrum Nauki Kopernik zawsze warto zajrzeć. Dodatkową zachętą może być wystawa “Cyfrowy Mózg”, z serii “Trzech odsłon przyszłości”. Założeniem wystawy jest ukazanie niedalekiej przyszłości końca XXI wieku. Jeśli chcecie wiedzieć jak działa auto bez kierowcy, albo czy można zaprzyjaźnić się ze sztuczną inteligencją, wybierzcie się do Kopernika.

W Muzeum Warszawskiej Pragi można oglądać “Wystawę Rzeczy do Zabawy” projektanta Edwarda Manitiusa, którego projekty realizowane były w wytwórni zabawek na Pradze od lat dwudziestych XXw. Można tam zobaczyć same zabawki, jak również poznać historię i sukcesy wytwórni. Wystawę można oglądać do 10.04.2022.

Do 26 czerwca 2022, możecie się wybrać na Wystawę Budowli z klocków Lego w Galerii Mokotów.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!