7, 8 maja. Warszawa z dzieckiem

Czy widzieliście prognozy pogody na najbliższy weekend? Zapowiada się pięknie, co oznacza, że szkoda czasu na siedzenie w domu i należy ruszyć w miasto. Warszawa czeka na Was z mnóstwem ciekawych propozycji. Zobaczcie koniecznie i wybierzcie coś dla siebie.

sobota, 7 maja

Grupa O! Teatr zaprasza dzieci od lat 3 na spektakl „Jak pasterz Józef Egipt uratował”. Jest to przedstawienie z użyciem lalek, które dzieci nie tylko oglądają, ale w którym biorą czynny udział. Początek o godz. 11:00 na Scenie na Smolnej. Bilety w cenie 15 zł do nabycia online.

Misiowi Przyjaciele zapraszają na zajęcia specjalne „Szpital pluszowego misia”. Jest to wydarzenie współtworzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny. Dzieci poznają pracę służb medycznych, opiekując się chorym misiem. Przed animacjami czeka ich ok. 20 minut polskich bajek. Zajęcia odbędą się o 12:00 w kinie Iluzjon.

O godz. 12:00 rozpocznie się kolejne spotkanie Uniwersytetu wiedzy operowej dla dzieci w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Mali studenci, którzy skończyli 10 lat, dowiedzą się czegoś o modzie na scenie teatru. Bilety na to wydarzenie można nabyć online.

W godzinach 10:00-15:00 w Łazienkach Królewskich, możecie odwiedzić Strefę europejską, która powstała z okazji obchodów Dnia Europy. Można tam będzie porozmawiać z ekspertami i wziąć udział w przygotowanych zabawach. Niewątpliwą atrakcją będzie gra miejska, w której można wziąć bezpłatny udział, po uprzedniej rejestracji online, którą można zrobić do południa w piątek. Wszystkie informacje dotyczące tego wydarzenia znajdziecie tu.

W najbliższą sobotę, wasze dzieci mogą wziąć udział w warsztatach bębniarskich. Jeśli nie boicie się, że zapałają miłością do tego głośnego instrumentu i zapragną grać na nim w domu, zabierzcie je do parku Kępa Potocka, gdzie o 12:00 i 13:30 odbędą się dla nich bezpłatne warsztaty. Chętni muszą pamiętać o zapisie.

Dzieci w wieku 5-12 lat, wraz z rodzicami, mogą wziąć udział w spotkaniu Biblioteki Podwórkowej na Bielanach, podczas którego będzie można wspólnie oglądać i czytać książki oraz wykonać pracę plastyczną. Link do wydarzenia.

Centrum Kultury Filmowej zaprasza rodziny z dziećmi 7+, na projekcję filmu „Port” i warszaty rodzinne. Wydarzenie rozpocznie się o 12:00, darmowe wejściówki są do pobrania online.

Jeśli planujecie wizytę w centrum handlowym, możecie połączyć ją ze skorzystaniem z atrakcji proponowanych najmłodszym w Atrium Promenada i Atrium Reduta. W obu miejscach działa Piąty wmiar- twórcza przestrzeń, która oferuje bezpłatne zajęcia i strefę zabaw z opieką dla dzieci. Harmonogram zajęć znajdziecie tu: Promenada, Reduta. Nie zapomnijcie o zapisach na wybrane zajęcia.

niedziela, 8 maja

W najbliższą niedzielę Misiowi Przyjaciele przygotowali dla Was rodzinną zabawę „Dawno temu w Ameryce”. Po obejrzeniu ok 20 minut polskich bajek, będziecie mogli wziąć udział we wspólnym poszukiwaniu utraconego totemu. Spotkanie rozpoczyna się o 11:30 w kinie Wisła, przeznaczone jest dla dzieci w wieku 3-7 lat.

O godz. 11:00 dla dzieci w wieku 3-7 lat i o 14:00, dla starszaków 7-12 lat, odbędą się koncerty w Filharmonii Narodowej. Podczas koncertów „Przystanek: Francja” usłyszycie między innymi: flet, akordeon i gitarę. Bilety można nabyć online.

Rodzinne Niedziele w Muzeum Narodowym rozpoczynają się o godz. 12:00. Dzieci w wieku 5-12 lat wraz z rodzicami, dowiedzą się „Jak powstają ilustracje książkowe”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia online.

sobota i niedziela

Na tych, którzy zgłodnieją podczas spacerów w parku Górczewska, czeka Bemowski Festiwal Street Foodu. Poza foodtruckami, w których będziecie mogli kupić dania kuchni z całego świata, organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla najmłodszych. Festiwal będzie trwał w sobotę i niedzielę, w godzinach 12:00- 20:00.

Dobrym pomysłem na rodzinne wyjście jest też wizyta na targu śniadaniowym. W ten weekend odbywać się będą dwa targi, w sobotę na Żoliborzu i w niedzielę na Mokotowie, oba wchodzą w skład wydarzenia Weekend Japoński. Jeśli więc macie ochotę poznać smaki i kulturę kraju kwitnącej wiśni, wybierzcie się tam koniecznie, między 9:00 a 17:00.

Jak w każdy weekend, możecie wybrać się do Miejsca edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” w muzeum Polin. Darmowe wejściówki na czas wolnych zabaw w sobotę i niedzielę w godzinach 11:00-13:30 i 14:00-18:00, czekają do odbioru w kasie.

W najbliższy weekend w godzinach 12:00-22:00, otwarcie sezonu planuje Plażówka Saska. Rodzice mogą zrelaksować się na leżakach, podczas gdy dzieci będą bawiły się na placu zabaw. Nie zabraknie propozycji kulinarnych i lodów naturalnych, które świetnie wkomponują się w piękną pogodę zapowiadaną na weekend.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!