Wrocław z dzieckiem to idealny kierunek na weekendową lub dłuższą wycieczkę. Nie zabraknie tam atrakcji dla młodszych i starszych podróżników.
Rynek
Jako pierwsze miejsce na rynku warto odwiedzić punkt informacji turystycznej, a w niej kupić mapę z naklejkami krasnali. Dzieci chętnie zamieniają się w tropicieli i szukają tych małych stworków wszędzie dookoła. Kiedy już uda się Wam uzupełnić całą mapę, wróćcie z nią do punktu, gdzie czeka na Was nagroda.
Kamienice na rynku są naprawdę piękne, warto zwrócić uwagę małych turystów na misterne zdobienia. Można też zdradzić im, że niektóre z budynków mają swoje imiona, jak np. Jaś i Małgosia.
Komu starczy sił, może wejść na wieżę kościoła św. Elżbiety, z której można podziwiać widok na rynek i okolice z wysokości 75 metrów. Bilety na wieżę kupuje się w budce przy kościele, niestety nie można za nie płacić kartą, więc trzeba uprzednio zaopatrzyć się w gotówkę.
W spacerowych planach trzeba uwzględnić ulicę Jatki, gdzie znajdziecie pomnik zwierząt rzeźnych, który mali podróżnicy darzą ogromną sympatią. Dowodem na to są gładkie, aż świecące od głaskania części zwierzaków.
Sama uliczka, choć krótka, jest bardzo klimatyczna, mieszczą się tam galerie i sklepy z pamiątkami.
Park Staromiejski
Nieopodal rynku znajduje się Park Staromiejski, a w nim plac zabaw i karuzela z drewnianymi konikami i gondolami. Bilety na karuzelę można opłacić jedynie gotówką, więc przygotujcie się wcześniej i najlepiej na więcej niż jeden przejazd.
Przy wejściu do parku swoją siedzibę ma też Wrocławski Teatr Lalek, jeśli chcecie połączyć spacer z obejrzeniem spektaklu.
Hala Świebodzki
Spacerem z rynku czy parku, można dojść do Hali Świebodzki. W budynku tym niegdyś mieścił się dworzec, obecnie, można tam zjeść dania z różnych stron świata. Dla dzieci przygotowany jest kącik, w którym mogą bawić się w oczekiwaniu na posiłek.
ZOO
Wrocławskie zoo w pełni zasługuje na swoją dobrą sławę. Jest duże a zwierzęta łatwo oglądać, beż podnoszenia dzieci i wyciągania szyi. Można nawet poczuć się jak na safari wypatrując lwów z samochodu.
Dodatkową atrakcją w zoo jest mapka, którą można dostać przy wejściu, do uzupełniania pieczątek podczas spaceru. Dzieci, którym uda się zebrać wszystkie zostają odznaczone paszportem młodego odkrywcy.
Ogromne wrażenie robi Afrykanarium, które jest częścią wrocławskiego Zoo. Można z naprawdę bliska zobaczyć tam przepływające hipopotamy, rekina czy krokodyla.
W zoo można wypożyczyć wózki, żeby dać odpocząć małym nóżkom. Znajduje się tam również strefa z jedzeniem, gdzie można usiąść i się posilić.
Hala Stulecia
Po wyjściu z zoo, po drugiej stronie ulicy, widać już kolejną wrocławską atrakcję. Jest to Hala Stulecia, przed którą znajduje się duża fontanna, oferująca pokazy multimedialne.
Fontanna otoczona jest pergolą. Spacer w jej cieniu jest bardzo przyjemny, szczególnie w upalny dzień.
Można również zajrzeć do Ogrodu Japońskiego, przejść się wśród pieczołowicie zadbanej roślinności i wypatrywać ryb w stawie.
Jeśli starczy Wam jeszcze energii to nieopodal fontanny znajdziecie też park z dmuchańcami i innymi atrakcjami dla dzieci.
Gdzie na obiad?
Kierując się w stronę placu Grunwaldzkiego, znajdziemy włoską restaurację Bella Storia. Czeka na Was tam znakomita pizza, a na dzieci kącik do zabawy i wszelkie udogodnienia jakich potrzebują.
Serowiec i Polinka
Serowiec to potoczna nazwa budynku wydziału politechniki. Bryłę budynku pokrywają okrągłe otwory jak w serze. Inspiracją tej fasady była taśma perforowana komputera Odra. Miejska legenda głosi, że student który złamie kod zamieszczony na budynku może zaliczyć sesję.
Żeby ułatwić studentom komunikację między wydziałami, stworzona została kolejka linowa, którą można szybko dotrzeć na drugą stronę rzeki. Przy okazji Polinka została niedrogą atrakcją turystyczną.
Wodny Plac Zabaw
Ze stacji Polinki kierujemy się na Promenadę Oławską. Idąc nią docieramy na wodny plac zabaw, na którym dzieci mogą bawić się pompą, budować tamy i brodzić w wodzie, co bezspornie jest wspaniałą zabawą. Warto zabrać ze sobą ubrania na zmianę.
Starszaków skierowałabym tuż obok do Hydropolis, gdzie będą mogli o wodzie dowiedzieć się wielu ciekawostek i z nią poeksperymentować.
Kolejkowo
W wieżowcu Sky Tower można obejrzeć wystawę Kolejkowo. To makieta różnych obiektów Dolnego Śląska, z ruchomymi elementami, jeżdżącymi pojazdami i robiącą wrażenie ilością najdrobniejszych szczegółów. W różnych miejscach znajdują się przyciski, którymi uruchamia się elementy makiety, zapala światła, czy włącza muzykę, co jeszcze bardziej angażuje dzieci w zwiedzanie.
Tu również dzieci mogą dostać ulotkę z zadaniami do wykonania w czasie wizyty.
Będąc w tym miejscu, można również wjechać na taras widokowy i podziwiać Wrocław z góry.
Wrocław z dzieckiem to wiele ciekawych miejsc do wspólnego odkrywania. Jestem pewna, że spodoba się dużym i małym podróżnikom. Miłego zwiedzania!
Zapraszamy również na wycieczkę do Krakowa, Olsztyna i na Podlasie.
Świetny przewodnik po Wrocławiu z myślą o rodzinach z dziećmi! Podoba mi się nacisk na aktywności, które angażują najmłodszych i uczą ich jednocześnie historii i kultury miasta. Pomysł z tropieniem krasnali to genialne połączenie zabawy i poznawania Wrocławia. Opis miejsc takich jak Hala Stulecia, Polinka czy Kolejkowo ukazuje różnorodność atrakcji dostępnych dla rodzin. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki za świetne propozycje i wskazówki!