Bawialnie w Warszawie. Nasze top 5

Warszawa oferuje dzieciom wiele ciekawych miejsc w których mogą bawić się, uczyć i rozwijać. Poniżej opisuję nasze ulubione bawialnie w Warszawie. Wszystkie wypróbowane, niektóre nawet wielokrotnie przez moje dzieci, dzięki czemu wiem, że mogę Wam je polecać.

Smart Kids Planet

Smart Kids Planet to więcej niż bawialnia, jak sami się określają to centrum mądrej zabawy. Znajdziecie ją w Fabryce Norblina, gdzie na poziomie -1 zajmuje sporą przestrzeń, oferując dzieciom dziewięć stref tematycznych, z których każda gwarantuje dobrą zabawę.

Najmniejsi odwiedzający nie zawiodą się strefą tuptaj, gdzie czekają na nich różne przeszkody do pokonywania w pionie czy jeszcze na czworakach. Są tam małe zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, jeździki, kulodromy i wiele innych ciekawych obiektów.

Starsze dzieci mogą zrobić zakupy w mini Biedronce, wysłać paczkę w drogę do paczkomatu, skonstruować coś na placu budowy, czy zobaczyć jak ich obrazek ożywa po zeskanowaniu i trafia na multimedialną ścianę.

Wszystkie strefy są bardzo ciekawe, zróżnicowane między sobą, dzięki czemu zapewniają cały wachlarz rozrywek. Przy każdej atrakcji można liczyć na pomoc animatora, który tłumaczy, pomaga i towarzyszy dzieciom w zabawie.

W Smart Kids Planet znajdziecie również kawiarnię i sklepik z jakościowymi prezentami dla najmłodszych. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym miejscu, cały artykuł o Centrum Mądrej Zabawy znajdziecie tu.

Minimali w Cafe Nutka

Minimali to fantastyczna sala zabaw w Cafe Nutka na Bemowie, która stworzyła dzieciom scenerie do odgrywania różnych ról. Minimali to mini miasteczko, w którym znajduje się remiza, komisariat, klinika weterynaryjna, warsztat samochodowy, salon piękności i inne miejsca, w których dzieci mogą odgrywać poszczególne zawody. Żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić zabawę na dzieci czekają stroje, które mogą zakładać w poszczególnych strefach.

Na miejscu można też zjeść i napić się czegoś. Po drugiej stronie kawiarni znajduje się jeszcze jedna sala zabaw – sala Montessori.

Hultajka

Hultajka to bawialnia na Pradze Północ, która oferuje dzieciom dużą przestrzeń z dobrej jakości zabawkami. Znajdziecie tam mnóstwo zabawek sensorycznych, od senso memory, przez huśtawki do zjeżdżalni zbudowanej z kręcących się walców. Cała przestrzeń jest drewniana, naturalna i estetyczna. Jedna ściana, cała zabudowana jest trzypiętrową konstrukcją, po której dzieci mogą się wspinać czy organizować bazy w zakamarkach.

Na miejscu można też kupić coś do jedzenie i picia, a rodzice starszaków mogą usiąść przy stolikach na piętrze, z widokiem na salę.

Praga oferuje dużo więcej atrakcji dla dzieci o których możecie poczytać w artykule Dzień pełen atrakcji na Pradze.

Klockownia

Na Bródnie w Galerii Renova znajduje się tematyczna sala zabaw. Jest to miejsce w całości poświęcone klockom. Klockownia oferuje strefy zabaw dla dzieci od 9 miesiąca do 12 roku życia. Można tam budować i demolować. Klocki są małe i duże, a nawet takie, które wymagają kooperacji, żeby wspólnymi siłami coś z nich powstało. Są tam klocki na tyle duże, że może z nich powstać domek mieszczący dziecko. Znajdą się też małe elementy dla miłośników lego. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o Klockowni, na blogu znajduje się o niej cały artykuł.

W chmurach

Bawialnia w Chmurach cieszy nie tylko dzieci ale też oko rodzica. Cała jest estetyczna, pastelowa, bez krzykliwych kolorów i zalewu plastikowych zabawek. Do dyspozycji dzieci jest duża sala, i wydzielone mniejsze kąciki tematyczne. Wszystko jest dobrze zaplanowane i przemyślane. Znajdziecie tam dużo dobrych jakościowo zabawek, edukacyjnych i bezpiecznych dla maluchów.

W bawialni W Chmurach mogą bawić się zarówno maluszki, jak i dzieci starsze. Można tam wcielić się w mechanika czy lekarza. Wspinać się na drabinki czy ściankę, zjeżdżać ze zjeżdżalni, układać klocki, czy grać na instrumentach. Rodzice mogą wejść do strefy zabawy z dzieckiem, lub usiąść w części kawiarnianej z widokiem na maluchy.

To dla mnie ważne!

Dopiero startuję z blogiem, dlatego każde polubienie, udostępnienie lub skomentowanie posta w social media jest dla mnie bardzo istotne. Zapraszam również do śledzenia moich profili. Dziękuję!